BTC : 82718 ₺ ETH : 2935 ₺ XRP : 1.899 ₺ LTC : 369.2 ₺ USDT : 7.575 ₺ XLM : 0.6069 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Ripple CEO’su uyardı – Ya düzeltirsiniz ya da Çin’e kaptırırsınız

Ripple CEO’su uyardı – Ya düzeltirsiniz ya da Çin’e kaptırırsınız

Ripple CEO’su uyardı – Ya düzeltirsiniz ya da Çin’e kaptırırsınız
0

Ripple CEO’su ABD’li düzenleyicileri uyararak eylem çağrısında bulundu. Ona göre ABD kripto düzenlemeler konusunda gerekeni yapmazsa, Çin özellikle ulusal kripto para konusunda açık ara öne geçecek.


Ripple CEO’su ABD’nin kripto para konusunda uyanmasını istiyor

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, bir kez daha ABD düzenleyicilerine seslendi. Ona göre ya düzenleyiciler “kripto paralara kucak açacak” ya da kripto inovasyonları anlamında Çin’in gerisine düşecekler.

Bu arada Çin de kendi merkez bankası kripto parasını geliştirmeye devam ediyor. Şimdi de CBDC’nin gerçek dünya testlerini gerçekleştiriyor. Bu testlere McDonald, Subway ve Starbucks da ortak olarak katılacak. Bu testlerin Çin’in dört büyük şehrinde yapılması planlanıyor.

Diğer yandan ABD ise kripto sektörü için açık seçik düzenlemeler belirleme konusunda sınıfta kalıyor. Ayrıca dijital dolar geliştirilmesini de bir kenara bıraktı. Bu da ulusal dijital para geliştirme konusunda Çin’in ABD’den çok önde olduğunu gösteriyor.

koinmedya_brave

Garlinghouse’e göre bu vurdumduymazlık ABD’yi geriye atacak ve sonunda Çin burada geçilmez bir üstünlüğe sahip olacak.

İlgili – Güncel Ripple Teknik Analizi: XRP’de beklentiler, fiyat tahminleri, yorumlar

Brad Garlinghouse eylem çağrısı yapıyor

Bu arada ABD ile Çin arasındaki ticaret gerginliği yeni bir aşamaya taşınıyor. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse da ABD’li düzenleyicilerin ulusal kripto para konusuna daha fazla önem vermesi gerektiğini belirtiyor.

Garlinghouse, 26 Mayıs tweetinde bir de “Çin dijital parası doları yerinden edebilir mi?” başlıklı bir makale de paylaşıyor. Zaten geçtiğimiz ay Çin de merkez bankası kripto parası (CBDC) çalışmalarına hız verdi. Dijital Yuan çalışmaları beş yıldır devam ediyor ve sonunda gerçekleşmeye çok yakın. Bunun üzerine birçok uzman, ABD parası doların dünya hakimiyetinin sayılı günleri kaldığı yönünde yorumlar yapmaya başladı. Tabii ABD de benzer çalışmalarına hız vermezse.

İlgili – Ripple Labs derinden gidiyor- Artık bankaya ihtiyaç duymayacaksınız

Garlinghouse da ABD’nin bu alandaki yeniliklere ayak uydurmada zorlandığını belirtiyor. Çin ise hem fiat para hem de kripto ödemeler konusunda her geçen gün daha da güçleniyor.

Brad Garlinghouse tweetinde şöyle sesleniyor: “ABD düzenleyiciler: Şimdi dijital paralara kucak açmanın tam zamanı. Rehavetiniz bizi geri bırakıyor. Bu arada Çin hem kripto hem de fiat ödemelerde güçleniyor.”

Ripple CEO'su ABD’li düzenleyicileri uyararak eylem çağrısında bulundu. Ona göre ABD kripto düzenlemeler konusunda gerekeni yapmazsa, Çin özellikle ulusal kripto para konusunda açık ara öne geçecek.

Kaynak

Etiketler: