BTC : 84269 ₺ ETH : 2848 ₺ XRP : 2.052 ₺ LTC : 397.3 ₺ USDT : 7.273 ₺ XLM : 0.7336 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Ripple, Bitcoin ve Ethereum’la kıyaslandığında neden geride kaldı?

Ripple, Bitcoin ve Ethereum’la kıyaslandığında neden geride kaldı?

Ripple, Bitcoin ve Ethereum’la kıyaslandığında neden geride kaldı?
0
huobi_koinmedya

Ripple, Bitcoin ve Ethereum ile kıyaslandığında çok daha kötü bir performansa sahip. BTC ve ETH’nin yüzde 3-4 düşüşü karşısında XRP yüzde 14 düştü. Bunun sebeplerine bakalım.


Ripple Bitcoin ve Ethereum performanslarının kıyaslanması

XRP son birkaç yıldır kripto para piyasasında kötü bir performans sergiledi. Hatta yakın zamanda Bitcoin ve Ethereum ile kıyaslandığında çok daha büyük düşüşler yaşadı. Peki, Ripple olarak da adlanan bu kripto para neden pozitif bir momentum kazanamıyor?

Son iki yılda en kötü performans gösteren kripto paraların başında XRP geliyor. Daha önce piyasa değerine göre üçüncü olan bu kripto para, Bitcoin’in 2017’de zirve yaptığı dönemde 3.5 dolara ile tüm zamanların en yüksek değerini görmüştü. Ancak o zamandan bu yana düştü. Hatta üçüncülük sırasını da Tether’e kaptırdı.

Ripple coin, XRP/USD paritesinde 2018’deki zirvesinden yüzde 94 daha aşağıda kalmaya devam ediyor. XRP/BTC paritesi ise yüzde 91 düşüş gösteriyor.

koinmedya_brave

XRP fiyatında neler yaşandığının ayrıntıları güncel Ripple teknik analizi yazımında.

Ripple Bitcoin ve Ethereum ile kıyaslandığında çok daha kötü bir performansa sahip. BTC ve ETH’nin yüzde 3-4 düşüşü karşısında XRP yüzde 14 düştü.

XRPUSD – XRPBTC Kaynak: TradingView

Ripple (XRP) aşırı satış bölgesine ulaştı. Yine de her hangi bir ralli girişimi hemen satış ile karşılanıyor. Ripple yöneticileri bile kendilerinin satışlara ara vermesinin bir etki yapmadığını kabul ediyor.

koinmedya_brave

Negatif durum devam ettiği için kripto para sürekli değer kaybediyor. Hatta son 30 günde Bitcoin ve Ethereum’un da performans olarak çok gerisinde. Peki buna ne sebep oluyor?

Ripple Bitcoin ve Ethereum ile kıyaslandığında çok daha kötü bir performansa sahip. BTC ve ETH’nin yüzde 3-4 düşüşü karşısında XRP yüzde 14 düştü.

Ripple Bitcoin ve Ethereum’un karşılaştırılması Kaynak: TradingView

İlgili – Ripple yöneticisinden şaka gibi Bitcoin açıklaması

Balinalar neden en kötü performanslı varlığı alıyor?

Son 30 günden Ripple coin yüzde 14 düştü. Bu zaman aralığında Bitcoin yüzde 3, Ethereum ise yüzde 4 düştü.

Genelde bu üç varlık birbirine çok bağlı. Biri pump yapınca diğeri de pump yapar. Peki, XRP diğerlerine kıyasla neden düşüyor?

PlusToken dolandırıcılarının elinde yüklü miktarda altcoin olduğu biliniyor. Buradan yapılan satışların XRP’deki düşüşün birinci sebebi olabilir. Bu dolandırıcıların elinde ayrıca Ethereum ve Bitcoin de olduğu biliniyor.

Tabii XRP’nin zaten kötü olan performansına bir de PlusToken etkisi eklendiğinde böyle bir durum ortaya çıkıyor.

Öte yandan küçük XRP yatırımcısı satarken, balinaların da XRP aldığı gözlemleniyor. Buradan bir beklentileri olduğu ortada.

Kaynak

Etiketler: