BTC : 82250 ₺ ETH : 2886 ₺ XRP : 1.894 ₺ LTC : 365.8 ₺ USDT : 7.575 ₺ XLM : 0.603 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Ripple Beyaz Sarayda lobicilik yapıyor

Ripple Beyaz Sarayda lobicilik yapıyor

Ripple Beyaz Sarayda lobicilik yapıyor
0

Ripple Beyaz Sarayda blockchain ve kripto paralar için lobicilik yapıyor. ABD’li senatörler ve Trump’ın danışmanlarının kripto paralar ile ilgili tutumu değiştirilmeye çalışılıyor.


Ripple Beyaz Sarayda lobicilik yapıyor

Facebook’un Washington’da Libra için lobicilik yaptığını biliyorduk. Facebook lobicilik için ABD Senatosu Bankacılık, Konut ve Kentsel İşler Konseyi Başkanının eski asistanı Susan Zook’u işe aldı. Zook, Washington’daki Libra aleyhtarı politik havanın tersine dönemsi için çalışıyor. Ancak bu konuda pek de başarılı olduğu söylenemez.

Lütfen Bkz: Facebook Libra için ABD senatosunda lobi yapıyor

Washington’da lobi yapan tek kripto para şirketi Facebook değilmiş. Ripple da Beyaz Sarayda lobicilik yapıyor. Ripple Beyaz Sarayda lobicilik için 2019 yılının ilk çeyreğinde 170 bin dolar para harcadı. 2018’de ise lobicilik için harcanan rakam 450 bin dolar.

koinmedya_brave

Ripple, harcadığı paralarla ABD’li senatörleri ve yöneticileri blockchain ve kripto paralar konusunda bilgilendirmeye çalışıyor. ABD’de kayıt altında kaldığı sürece lobicilik yapmak suç değil. Hatta lobicilik, yasama sürecinin bir parçası olarak sayılıyor.

Ripple 2019 yılında çıkarılan Token Taxonomy kanunun çıkarılmasında hukukçu Ron Hammond’u işe alarak lobicilik faaliyetleri konusunda yardım aldı.

Lütfen Bkz: XRP menkul kıymet mi kripto para mı muamması

Ripple özellikle ABD Başkanı Donald Trump’un danışmanlarını markaja aldıkları iddia edildi.

Ripple’ın XRP’si yazının kaleme alındığı saatte 22,8 cent’ten işlem görüyor. XRP, Aralık 2019’da 17 cent seviyesine düşerek son 30 ayın en düşük değerini gördü.

ripple beyaz sarayda Ripple Beyaz Sarayda lobicilik yapıyorKaynak

Etiketler:
Total
0