BTC : 64158 ₺ ETH : 1595 ₺ XRP : 1.373 ₺ LTC : 315.5 ₺ USDT : 6.807 ₺ XLM : 0.4779 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Altcoin Ripple Bank of America ortaklığı resmi ağızdan doğrulandı

Ripple Bank of America ortaklığı resmi ağızdan doğrulandı

Ripple Bank of America ortaklığı resmi ağızdan doğrulandı
0
huobi_koinmedya

Ripple Bank of America ortaklığı hangi hedeflerle kuruldu? Banka yöneticisinin bu gelişme ile ilgili açıklaması ne gibi detayları kapsıyor?

Ripple Bank of America ortaklığı

Küresel bankacılık alanında adını duyurmuş olan Bank of America, Ripple ile olan ilişkisini kamuoyuna açıkladı. Bankanın ileri gelen yöneticilerinden Julie Harris konuyla ilgili bir podcast yayınında, uzun yıllar gizemini koruyan konuyu aydınlığa kavuşturdu. Ripple Bank of America ortaklık haberleri çok uzun zamandır söylentiden öteye gitmemişti. Bir süredir duyulan bir haber ancak ilk kez resmi bir ağızdan doğrulanmış oluyor.

Podcast yayınının ana konusu önümüzdeki yıllarda bankacılık sektörünün alacağı şekildi. Harris bu konuyla ilgili ilk hedeflerinin müşterilerine her an her yerde işlerini halletme imkanı sağlamak olduğunu söyledi. İkinci hedeflerinin de yeni çözümlere entegre olmak ve değişen dünyaya ayak uydurmak olduğunu açıkladı.

” Müşteri deneyimi iki ana temelden oluşur; müşteri ile temas ve yüksek teknoloji. Bu ikisi bizim odaklandığımız en büyük alan. Bu nedenle sadece bunu gerçekleştirmek değil, gerçek bir deneyim ve beceri ile işlerin her zaman ve her yerde gerçekleşmesini sağlamak önemli çünkü biz gece gündüz çalışan bir şirketiz.

koinmedya_brave

Bizim ikinci hedefimiz entegre olma becerimiz. Bu bizim platformlarımızla ve becerilerimizle ilgili değil. Bu müşteri olarak sizinle ve sizin sahip olduğunuz altyapı ile ve bizim entegre olma becerimiz ile ilgili, bu bizim Ripple ya da Swift de sahip olduğumuz gibi ortaklıklarımız ile kurduğumuz beceri ve platformlarımızla ilgili. Ripple ve Swift  bizim ortaklık kurduğumuz finansal teknolojiler. Bizim yasallık ve uyumluluk şartlarımızı tamamen geçtiler ve biz artık müşterilerimize bankacılık hizmetlerimizi bir platform olarak sunabiliriz.”

Ortaklık açıklaması

Ripple Bank of America ortaklık konusu son bir kaç aydır gündemde olmasına rağmen banka tarafından resmi bir doğrulama yapılmamıştı. 2016 yılında iki firma pilot bir uygulama yapmışlardı. Bu konuyla ilgili Bank of America bir pozisyon bile açmış ve Linkedin’de ilan vermişti. İlanda bankanın Ripple projesi için ürün yönetim ekibine liderlik edecek hazine ürün yöneticisi aradıkları yazıyordu. Ayrıca Ripple için, GTS küresel işlem hizmetleri müşterilerini hedefleyen sınır ötesi çözümlere dayalı merkeziyetsiz ledger teknolojisi diye bahsedilmişti. Ancak bu pilot uygulamanın detayları hiç bir zaman açıklanmadı.

Şubat 2020 ortalarında Ripple bir açıklamasında BoA’nın RippleNet’e katıldığını ve Meksika’dan başlayarak Santander (Başka bir Ripple ağı) üzeridnen sınır ötesi ödeme ihityaçları için harekete geçeceklerini söylemişti. Bu adımın daha sonra Avrupa, Latin Amerika, Ortadoğu ve Asya’ya genişleyeceğini bildirmişti. O sıralarda da çok da beklenmedik olmayan bu gelişmenin hemen ardından açıklama silindi ve bu bilgiyi içeren twitlerin de silinmesi istendi.

Bu podcast yayın kesin bir şekilde Ripple Bank of America ortaklığını artık doğrulamış oluyor. Bu gelişme Ripple XRP fiyatlarına etki eder mi, onu da zamanla göreceğiz.  XRP  yazımızı hazırladığımız 9 Nisan sabahı 0,19 dolarda ve son 24 saatte %1.37 artış göstermiş durumda.

koinmedya_brave

Kaynak

 

Etiketler: