BTC : 83070 ₺ ETH : 2848 ₺ XRP : 1.882 ₺ LTC : 358.1 ₺ USDT : 7.652 ₺ XLM : 0.5833 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Ripple Avustralya Ulusal Üniversitesi ile güçlerini birleştiriyor

Ripple Avustralya Ulusal Üniversitesi ile güçlerini birleştiriyor

Ripple Avustralya Ulusal Üniversitesi ile güçlerini birleştiriyor
0

Ripple Avustralya Ulusal Üniversitesinde blockchain temalı iki dersi finanse ediyor. Ripple’ın Üniversite Blockchain Araştırma Girişimi, blockhain çalışmaları için Avustralya Ulusal Üniversitesi ile ortaklık geliştiriyor.


Ripple Avustralya Ulusal Üniversitesi ile blockchain çalışmaları yürütüyor

31 Mart tarihinde yapılan açıklamaya göre Ripple Şirketinin Üniversite Blockchain Araştırma Girişimi (UBRI), Avustralya Ulusal Üniversitesinde (ANU) yüksek lisans seviyesinde verilecek 2 adet blockchain temalı dersi finanse ediyor. Söz konusu dersler, ANU yüksek lisans programı müfredatına önümüzdeki yıldan itibaren girecek.

ANU’de verilecek blockchain temalı derslere Hukuk, İktisat, İşletme, Bilgisayar ve Sağlık alanında yüksek lisans yapan öğrenciler katılabilecek. ANU Hukuk Fakültesi öğretim üyelerinden Scott Chamberlain, yeni açılacak dersler sayesinde Hukuk Fakültesi öğrencilerin blockchain sistemi hakkında fikir sahibi olacaklarını bildirdi.

Lütfen Bkz: Ripple yöneticisinden üniversite fonuna yüklü miktarda bağış

koinmedya_brave

Online ve blockchain ortamında işlenen suçlarla mücadele etmek ve mağdurların haklarını savunmak için hukuk eğitimi alan öğrencilerin blockchain sistemi hakkında fikir sahibi olması gerekiyor.

Chamberlain, eBay müşteri şikayetleri departmanını örnek vererek eBay’ın nasıl hukuk sistemine gerek duymadan müşterilerinin şikayetlerine çözüm getiriyorsa kendi öğrencilerinin de blockchain tabanlı sorunlara çözüm getirebileceğini ileri sürüyor.

Chamberlain, online ticarette ve kripto para piyasalarında hukuk sistemine yük olamadan daha hızlı çözüm sistemi geliştirilebileceğini iddia ediyor.

Lütfen Bkz: Kripto dersleri en iyi üniversitelerin yarısında var

Blockchain konusunda lisans ve yüksek lisans düzeyinde eğitim veren üniversite sayısında son yıllarda ciddi artış gözleniyor.

Kaynak