BTC : 82761 ₺ ETH : 2908 ₺ XRP : 1.901 ₺ LTC : 368.2 ₺ USDT : 7.626 ₺ XLM : 0.5988 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Ripple artan satış baskısı ile karşı karşıya

Ripple artan satış baskısı ile karşı karşıya

Ripple artan satış baskısı ile karşı karşıya
0

Ripple artan satış baskısı altında gerilemeye devam ediyor. Hayal kırıklıkları ile dolu bir yıl geçiren XRP fiyatı toparlanma emareleri göstermediği gibi düşüşün devamı şeklinde yorumlanabilecek işaretler veriyor.


XRP artan satış baskısı altında

Ripple piyasadaki mevcut türbülanstan en çok etkilenen kripto paralar arasında yer alıyor. XRP, Ağustos ortasında yaşanan sert düşüş dönemi sonrasında henüz toparlanamadı. 0,30 dolar desteğini aşağı yönlü kırdıktan sonra 0,25 dolar desteğine tutunan XRP’de yüzler gülmüyor desek yeridir.

Ağustos ayının ortalarındaki sert düşüş sonrası bir çok kripto para 2018 dip seviyelerini test etti. Ancak bunlardan bir çoğu tepki alımları ile bir miktar düzeltme yaparken XRP yerinde saydı. Yazı yayına hazırlanırken 0,255 dolardan işlem görüyordu.

Fiyatı en azından 0,30 dolar hattına yükselmekten alı koyan etmen ise artan satış baskısı. Hem bireysel yatırımcının hem de kurumsal manada Ripple firmasının elindeki XRP’leri blok halde satmaya devam etmesi işi içinden çıkılmaz bir döngüye sokuyor.

koinmedya_brave

Geldiğimiz noktada XRP fiyatını analiz etmeden önce bu verileri göz önünde bulundurmalıyız. Kripto sektörünün tanınmış fenomenlerinden Big Cheds son yayınladığı analizde 12 saatlik zaman diliminde negatif uyumsuzluk belirdiğinde dikkat çekti

Yaptığı analizin yanına, kendini daha anlaşılır kılmak için yardımcı görsel de ekleyen Big Cheds’e göre düşüş seyri devam edebilir. Gizli negatif uyumsuzluk dediğimiz kalıp kısaca fiyatın daha alçak tepe yapması durumuna odaklanır. Fiyat daha alçak tepe yaparken indikatör daha yüksek tepe yaparsa bu durumda gizli negatif uyumsuzluk dediğimiz durum baş gösterir.

Peki bu tarz formasyonlar için hangi zaman aralığına bakmak gerekir? Bu tarz olumlu veya olumsuz işaretler 1 saatlik veya daha kısa zaman periyotlarında da oluşur ancak etkileri kısa vadeli salınımlar şeklinde ortaya çıkacaktır. Zaman periyodu büyüdükçe, negatif veya pozitif uyumsuzluğun ortaya koyacağı etki de daha görünür olacaktır. Bu yüzden uyumsuzluğun 12 saatlik zaman diliminde ortaya çıkmış olması göz ardı edilemeyecek sinyallerin oluşmasına sebep oluyor.

12 saatlik zaman dilimindeki negatif uyumsuzluk bize düşüşün devam edebileceğini işaret ediyor. XRP fiyat grafiğindeki bu zayıflık alametlerini, birkaç gün önce Ripple resmi cüzdanından çıkan 522 milyon adet XRP haberleri ile birleştirin.

Şimdi soru şu: Ripple artan satış baskısı ile nasıl başa çıkacak?

Not: Yazı yatırım tavsiyesi içermez

Kaynak

Etiketler: