BTC : 63403 ₺ ETH : 1571 ₺ XRP : 1.212 ₺ LTC : 286.1 ₺ USDT : 6.877 ₺ XLM : 0.476 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Ripple alım için aşırı mı ucuz yoksa çok mu riskli?

Ripple alım için aşırı mı ucuz yoksa çok mu riskli?

Ripple alım için aşırı mı ucuz yoksa çok mu riskli?
0
huobi_koinmedya

Ripple, alım için çok mu ucuz, yoksa çok mu riskli? Kripto para analistlerine göre, şimdi XRP’ye yatırım yapmak mantıklı mı? İşte analistlerin Ripple (XRP) yorumu!


Ripple alım için uygun bir seviyede mi?

Haziran ayının sonunda Ripple (XRP) fiyatı, 2019’un en yüksek seviyesi olarak 0,50$ civarına ulaştığından bu yana neredeyse %50 değer kaybetti.

Şu anda XRP, 0,26 dolardan işlem görüyor ve popüler analistlerden biri XRP’nin büyük bir toparlanma için hazırlandığına inanıyor. Peki gerçekten Ripple alım için fırsat sunuyor mu?

ripple-alim-icinRipple XRP fiyat grafiği

koinmedya_brave

ThinkMarkets’in baş piyasa analisti Naeem Aslam’a göre, XRP, “aşırı satım bölgesinden çıkıyor” ve şu anki seviyesinde XRP, yatırım için muazzam bir alım fırsatı sunuyor.

Aslam tarafından yayınlanan haftalık grafiğe göre, Göreceli Güç Endeksi (RSI), 37 seviyesinin altına düştüğünde XRP fiyatının da 200 haftalık hareketli ortalamanın altına düştüğü görülüyor. 

Altcoinler gücünü kaybettikçe Bitcoin hakimiyeti artıyor

Mart ayında “Bitcoin hakimiyeti” %50 civarında seyrediyordu. O zamandan bu yana, yani beş ay içinde, Bitcoin, yaklaşık iki buçuk yıllık en yüksek seviyesi olan %69‘a kadar yükseldi.

koinmedya_brave

Bitcoin’in pazar payının artması, diğer kripto para birimlerini olumsuz etkiledi. Mart ayında, Ripple’nin pazar payı neredeyse %10 iken, şimdi bu oran sadece %4. Bu da 2018 Ocak ayında, %15’in üzerinde bir hakimiyet oranından keskin bir düşüşe uğradığını gösteriyor.

Ancak bazı analistlere göre, şu sıralar Ripple, alım için muhteşem bir fırsat sunuyor. Peki gerçekten öyle mi?

ripple-alim-icin-koinmedya-comBitcoin hakimiyeti 2017’nin başından beri en yüksek seviyesinde. Kaynak: CoinMarketCap

Analistler Ripple yatırımcılarını, dikkatli olmaları konsunda uyarıyor

Grafikler Ripple için satın al sinyalleri verse de, bazı analistler yatırımcıları dikkatli olmaları konsunda uyarıyor. Onlardan biri de Kanos Capital Management’ın baş traderi ve Plouton Mining’in kurucu ortağı Cole Walton.

Şu sıralar Ripple alım için iyi bir fırsat sunuyor olabilir, ancak Walton, alım yapmayı düşünenleri dikkatli olmaları konusunda uyarıyor. Ve analist, giderek daha rekabetçi bir kripto piyasasının oluşmaya başladığını söylüyor.

    “Her ne kadar RSI gibi teknik göstergelerin birçoğu ve bunların hareketli ortalamalara göre pozisyonları, XRP’nin aşırı satım bölgesinde olduğunu ve sıçramaya hazırlandığını gösteriyor olsa da, yatırımcıların temkinli olması gerekir. Çünkü pek çok piyasa katılımcısının, XRP’ye ilgisi giderek azalıyor. Ve benzer özelliklere sahip ve muhtemelen piyasaya çok daha iyi bir değer sunabilecek pek çok rakip projeler mevcut. “

Ripple (XRP) hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak

Etiketler: