BTC : 65675 ₺ ETH : 1647 ₺ XRP : 1.384 ₺ LTC : 317.5 ₺ USDT : 6.789 ₺ XLM : 0.5426 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Altcoin Ripple haberleri Ripple ağı işlem hacmi artıyor – Artış XRP fiyatına yansır mı?

Ripple ağı işlem hacmi artıyor – Artış XRP fiyatına yansır mı?

Ripple ağı işlem hacmi artıyor – Artış XRP fiyatına yansır mı?
0
huobi_koinmedya

Ripple ağı işlem hacmi, son verilere göre kripto dünyasının iki devi Bitcoin ve Ethereum’u geride bırakmasın rağmen şu ana kadar XRP fiyatlarında bir değişikliğe neden olmadı. Uzmanlar, işlem hacmindeki artışın XRP fiyatlarına ne zaman yansıyacağını merak ediyor.


Ripple ağı işlem hacmi artıyor, XRP düşüyor!

XRP fiyatı son zamanlarda bir türlü kendisinden beklenen yükselişi gösteremedi. Sürekli kan kaybeden Ripple, ayıların baskısından kurtulma konusunda zorluk yaşıyor. Düşüş trendinin devam etmesi XRP fiyatlarını 0,20 doların alt seviyelerine demir atmasına sebep oldu. (Ripple yeni dip yapar mı?)

Dün gece hafif bir toparlanma emaresi gösteren Ripple 0,2266 seviyesine kadar yükseldi ancak bu seviyede çok fazla kalamadı. Düşüşünü gün içerisinde de sürdüren Ripple yazım sırasında 0,2190 dolardan el değiştiriyor.

Sürekli düşen XRP fiyatlarının aksine Ripple ağı işlem hacmi diğer büyük iki rakibi Bitcoin ve Ethereum’a fark atmış durumda. (İşlem hacmi verilerinde Ripple Ethereum’u geride bıraktı). Asıl ilginç olan mesele ise, ne zaman Ripple ağı aşırı bir artış gösterse XRP fiyatları aksi oranda bir düşüş gösteriyor.

koinmedya_brave

Bununla birlikte uzmanlar, bu seferki işlem hacminde yaşanan artışın Ripple’ın fiyat hareketlerini destekleyeceği konusunda iyimser bir tablo ortaya koyuyorlar. Ancak, bu potansiyelin XRP fiyatlarını ne kadar yükseğe taşıyacağı konusunda bir belirsizlik söz konusu.

Bitcoin’in düşüşü tüm piyasayı etkiledi

Hatırlayacağınız üzere Ekim ayı sonunda yaşanan rallide Bitcoin 10,500 doların üzerinde çıkmıştı. İstediği desteği bulamayan BTC fiyatları o günden sonra önlenemeyen bir düşüş yaşadı. Oluşan satışa baskısı ile birlikte Bitcoin ve beraberinde sürüklediği bütün kripto paralar adeta çöktü.

Bu düşüşten en fazla etkilenen altcoinlerden birisi de Ripple oldu. 0,20 doların altını görerek 2018’den bu yana en düşük seviyesini tecrübe eden XRP fiyatlarının ne zaman eski günlerine döneceği sorusu hala cevabını bekliyor.

Diğer taraftan, Ripple şirketi kısa süre önce emanet hesapta tuttuğu 225 milyar dolar değerindeki 1 milyar XRP tokenini serbest bıraktı. Geleneksel bir prosedür haline gelen bu işlem, genellikle Ripple’ın operasyonlarını finanse etmek için token satışı yaptığı zaman dilimlerine denk geliyor.

koinmedya_brave

Dolayısı ile Ripple’ın bu kadar çok sayıda tokeni piyasaya sürmesi ağır bir satış baskısına sebep olabilir. Bu durum, XRP fiyatlarının yakın vadede yapabileceği muhtemel bir yükseliş hareketini engelleyebilir. (Ripple yine baraj kapaklarını açtı – Topluluk endişeli)

Kaynak

Etiketler: