BTC : 81661 ₺ ETH : 1.778 ₺ XRP : 44.83 ₺ LTC : 7.653 ₺ USDT : 346.6 ₺ XLM : 0.2333 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bir sonraki rezerv para kripto para olacak!

Bir sonraki rezerv para kripto para olacak!

Bir sonraki rezerv para kripto para olacak!
0

Gelecekte rezerv para kripto para olacak. Bu sözlerin sahibi araştırma şirketi CEO’su Jim Bianco hangi gerekçelerle bu iddiasını dile getiriyor?

Gelecekte rezerv para kripto para olacak 

Ekonomi ve finans analiz şirketi Bianco Research başkanı ve CEO’su Jim Bianco kripto paraların geleceği ile ilgili olarak gelecekte rezerv para kripto para olarak karşımıza çıkacak dedi. Anthony Pompliano’nun 17 Nisan podcast yayınında konuşan Bianco, doların yerini alacak başka bir fiyat para seçeneği olmadığını da belirtti konuşmasında.

Mevcut rezerv para dolar 

Covid -19 nedeniyle ekonomik sorunların daha da artması nedeniyle insanlar dolara kaçmaya başladı diyor Bianco konuşmasında, çünkü dünya genelinde rezerv para olarak sadece dolar söz konusu. Altın ve petrol bile dolar cinsinden fiyatlandırılıyor. Dünyanın ekonomik faaliyetlerinin % 90’ının dolar ile olduğuna dikkat çeken Bianco, ” Çinli iseniz ve Brezilya ile iş yapacaksanız buradaki fiyatlandırma dolar ile oluyor” diye de vurguluyor.

Alternatif rezerv para arayışı

Dünyada korona virüs ile ilgili önlemlerin arttığı bir dönemde, Pompliano, insanların hükümetlerin sınırlamalarının da ötesine geçerek geleneksel ana akım yapının dışına çıkmak ve alternatif bir rezerv para arayışı içinde olmak durumu ile karşı karşıya kalabileceklerini söylüyor.

koinmedya_brave

Bianco ise hiç bir fiyat paranın doların yerini alamayacağını söyledikten sonra bu konuda on yıldır devam eden bir arayış olduğunu ama sonuç vermediğini belirtiyor.

Bu durumda bir sonraki rezerv paranın kripto para olacağını kesin bir dille ekleyen Bianco, hükümetlerin buna şiddetle karşı çıktığını, onlara göre dijital paranın mevcut sistemi tehdit ettiğini vurguluyor. Ancak Bianco’ya göre kripto paralar rezerv para olmak için en uygun varlıklar çünkü hem bir değişim aracı hem de değer deposu olarak işlev görüyorlar. Ayrıca hükümetlerin kontrolünden de bağımsızlar. Bu durumda ekonomik sorunların temelinde yer alan anaakım sistemin artık çürümeye doğru gittiği ve gelecekte yeni bir ekonomik sistemle karşı karşıya kalınacağı da bir gerçek.

Rezerv para ile ilgili yazılara buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak

Etiketler: