fbpx
  1. Anasayfa
  2. İnceleme
  3. Request Network (REQ) nedir? Yatırım yapmaya değer mi?

Request Network (REQ) nedir? Yatırım yapmaya değer mi?

Request Network  (REQ) nedir? Yatırım yapmaya değer mi?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Şu ana kadar kripto dünyasında, blockchain ve ticaretin en iyi kombinasyonu büyük bir ölçekte yapılmamıştır. Request Network (talep ağı), bunu başarmak için tasarlanan projelerden biridir, ancak ödeme istekleri için merkezi olmayan bir ağ oluşturmak kolay olmayacaktır.


Request Network (REQ) hangi soruna odaklanıyor?

Request Network-nedir

E-ticaret sektörüne bakan blok zinciri şirketler için önümüzdeki dönemde ilginç bir fırsatın var olduğu açık. Proje, Ethereum‘un üzerine inşa edilmiş, herkesin ödemeyi talep etmesine odaklanan merkezi olmayan bir ağdır.Üçüncü taraflar yok, proje değişmez bir defteri kullanıyor ve bugün dünyadaki hemen hemen tüm küresel para birimlerini destekleyebiliyor. Dahası, çözüm, İnternet nesneleri’yle uyumlu olacak şekilde inşa edilmiştir; bu da göz önünde bulundurulması gereken bir başka özelliktir.

Nasıl Çalışıyor?

Şu andan itibaren proje için birkaç kullanım vakası bulunmaktadır. Çevrimiçi ödemeler, kullanıcıların bu günlerde PayPal ile etkileşim kurduğu biçimine benzer şekilde çalışacaktır. Bunlar, güvenli, sorunsuz ve ucuzdur. Faturalandırma, benzer şekilde yapılır, çünkü herkes, REQ defterine anında bir fatura hazırlayıp paylaşabilir. Geç ücretler, vergiler ve benzeri gibi daha gelişmiş ödeme koşullarıyla başa çıkmanın yolları bile var.

koinmedya_paradex

Proje ayrıca muhasebe ve denetim için benzersiz bir veri kaynağı olarak kendini konumlandırır. Daha spesifik olarak, gerçek zamanlı muhasebe sağlayacaktır, ki bu da servis sağlayıcıların çok arzu ettiği bir şeydir. Ayrıca, her şey değişmez bir zincir üzerine kaydedildiğinden, muhasebe sağlayıcılarını veri taşıma ile uğraşmadan değiştirmek mümkündür.

IoT cephesinde, İşler Request Network ile oldukça ilginç hale gelecektir. Gelişmiş ek ödeme koşulları, bu ekosistemin yerli bir parçası ve verilerin merkezi olmayan bir şekilde bulunmasıyla birlikte keşfedilmeyi bekleyen pek çok olasılık var. Bu zincirin sağladığı eşi benzeri görülmemiş şeffaflık, hükümetlere, belediye binalarına ve hatta STK’lara da büyük değere sahip olduğunu vurgulanmaya değer.

REQ token

Her blok zincir projesinin bu günlerde kendi yerel para birimi var ve Request Network da bundan istisna değildir. Ödeme alan kullanıcılar ağ ücretlerini ödeyecek, bu ekosistem benzer ürünlerden çok farklı şekilde işe yarıyor; bu da yerel tokenı gerektiriyor. Şimdilik dolaşmaya yetecek miktarda token bulunduğundan, bu token için verilen fiyatı da daha yukarı çekecektir.

BEKLENTILER

Şimdilik, şirket ana ağ üzerindeki bu ekosistemin ilk iterasyonuna odaklanıyor. Ayrıca, muhasebe, ödeme ve denetleme endüstrilerinde firmalarla yeni ortaklıklar üzerine güçlü bir odaklanma bulunmaktadır. Talep Sözleşmelerinin dış denetimleri 2018’de de bir noktada gerçekleşecektir. Bu proje ana akışa gelene kadar yapılacak çok iş var, ancak şu ana kadar her şey oldukça iyi görünüyor

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.

Etiketler: