BTC : 63351 ₺ ETH : 1576 ₺ XRP : 1.213 ₺ LTC : 286.5 ₺ USDT : 6.884 ₺ XLM : 0.48 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Reddit’ten ciddi bir iddia: Dash Labs kapanıyor mu?

Reddit’ten ciddi bir iddia: Dash Labs kapanıyor mu?

Reddit’ten ciddi bir iddia: Dash Labs kapanıyor mu?
0
huobi_koinmedya

CoinMarketCap’te 22’inci sırada işlem gören mahremiyet öncelikli kripto para Dash hakkında önemli bir iddia ileri sürülüyor. İddiaya göre Dash Labs kapanıyor.


Dash Labs kapanıyor mu?

Reddit’te paylaşılan bir mesaja göre Dash Labs kapanıyor ve çalışanlarını işten çıkarıyor. Eğer iddia doğruysa Dash için işler yolunda gitmiyor. Dash Lab, 2017 yılındaki boğa koşusundan önce Dash ağını geliştirmek için ilk yazılım uzmanını işe almıştı. Hatta bu dönemde Dash’in Hong Kong’ta bir ofis açabileceği de iddia edilmişti. Dash Labs, kripto paranın çekirdek işlemcisini desteklemek ve ağın güncelliğini sağlama gibi konularda teknik destek sağlıyor.

Geçtiğimiz Ekim ayında Zcash, Monero ve Dash gibi kripto paralarının FATF kriterlerini yerine getirmediğinden bazı kripto para borsaları listesinde çıkarılacağı iddia edilmişti. Dash’ı listeden çıkarmayı planlayan borsalar ise OKEx, CEX.io ve CoinCheck. FATF (Finansal Eylen Gücü) 1990’lı yılların sonunda G20 ülkeleri nazarında akredite edilmiş finansal bir kuruluş. Bu kuruluş, G20 ve OECD ülkeleri kapsamında kara para aklama ve illegal finansal aktivitelerle mücadele etmek için kuruldu. Bu yılki G20 toplantılarında FATF kriterlerinin kripto paralar için kabul edilmesi kararlaştırılmıştı. FATF kriterlerine göre kripto paralar, müşterileri ile ilgili bilgileri gerekli ofislerle paylaşması gerekiyor.

Lütfen Bkz: G20 Toplantısı ve kripto para piyasaları regülasyonu

koinmedya_brave

Reddit’te yayınlanan rapor Dash Labs’ın yavaş yavaş öldüğünü ve yakında kapanacağını iddia ediyor. Dash Labs’ın çalışanlarını işten çıkaracağı ileri sürülüyor. Henüz bu iddialar Dash tarafından onaylanmadı. Reddit’te anonim mesaj paylaşan bir kişi ise Dash Labs ile bir ilgilerinin kalmadığını duyurdu.

Dash yazının kaleme alındığı saatte CoinMarketCap verilerine göre 69,66 dolardan işlem görüyor. Sıralamada ise 22’inci. Aşağıdaki grafikte Eylül ayı sonrası DASH fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

Dash Labs Reddit'ten ciddi bir iddia: Dash Labs kapanıyor mu?

 

koinmedya_brave

Kaynak