BTC : 84115 ₺ ETH : 2919 ₺ XRP : 1.907 ₺ LTC : 367.5 ₺ USDT : 7.622 ₺ XLM : 0.5977 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Reddit’ten bir hamle daha geldi – 2 ERC20 tokenini daha kabul ediyor

Reddit’ten bir hamle daha geldi – 2 ERC20 tokenini daha kabul ediyor

Reddit’ten bir hamle daha geldi – 2 ERC20 tokenini daha kabul ediyor
0

Popüler sosyal medya platformu Reddit, iki yeni Ethereum bazlı ERC20 tokenini kullanmaya başlıyor. Bu kripto paralar, uygun ve değerli içerik üreten kullanıcılara verilecek.


Reddit’ten bir hamle daha geldi – 2 ERC20 tokenini daha kabul ediyor

Reddit’in çıkaracağı bu tokenlere $MOONS ve $BRICKS isimleri veriliyor. Bu tokenler adları belirtilen sırayla “Fortnite” ve “cryptocurrency” subredditlerinde kullanılacak. Bu tokenler yeni “Topluluk Puanları” programının bir parçası. Kullanıcılar paylaşım yaptıkça bu tokenlerden kazanacak.

Reddit sözcüsü şöyle açıklıyor: “Kullanıcılarımızı ve topluluklarımızı ilgilendiren özellikleri keşfetmek için sürekli olarak denemeler yapıyoruz. Topluluk Puanları ile, bu özelliği test etmek ve kullanıcılarımızdan geri bildirim toplamak için yalnızca iki toplulukla birlikte çalışıyoruz.”

Bu durumda şöyle bir soru sorulabilir: “Kripto para alanı iki yeni Ethereum tokenine ihtiyaç duyuyor mu?”

koinmedya_brave

İlgili – Uzun vadeli yatırımcının Ripple yorumu Reddit’te viral oldu

Bu açıklamalardan şu anlaşılıyor. Eğer bu iki token Ethereum bazlı olacaksa, o zaman Ethereum blockchaini üzerine kurulacak ve onun teknolojisini kullanacak. Burada şöyle bir sorun var: Ethereum zaten tıka basa dolu. Öyle görünüyor ki kripto sektöründeki her geliştirici son birkaç yıl içinde yeni token veya projelerini Ethereum ağının üzerinde oluşturmaya çalıştı. Bu da ciddi trafik ve tıkanıklık ile sonuçlandı. ETH ağı artık yavaş işlem süreleri ve ağır gaz ücretleri ile dolup taşıyor.

Ethereum kurucularında Vitalik Buterin ise sonuç olarak ETH’nin artık ölçeklenebilir olmadığını bildiriyor. Ona göre Ethereum 2.0 bu sorunları çözmede yardımcı olacak. Yine de iki yeni ERC20 tokenin çıkarılması ETH ağı için işleri daha da zorlaştıracak.

İlgili – Ethereum Classic ETC hard forku Phoenix Haziran ayında

Bu arada öyle görünüyor ki Reddit ilk sıralarda yer alan sosyal medya platformlarından ve şimdi de Facebook ile rekabet etmeye çalışıyor. Facebook, Libra çıkarmaya çalışırken (şu an akıbeti belli değil), Reddit de iki token ile kripto para sektörüne adım atıyor.

Kaynak