BTC : 60799 ₺ ETH : 1389 ₺ XRP : 1.33 ₺ LTC : 291.8 ₺ USDT : 6.857 ₺ XLM : 0.447 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Altcoin QtumX Tron, Ripple ve Stellar’ı açık ara geride bıraktı

QtumX Tron, Ripple ve Stellar’ı açık ara geride bıraktı

QtumX Tron, Ripple ve Stellar’ı  açık ara geride bıraktı
0
huobi_koinmedya
QtumX, DGP (Merkeziyetsiz Yönetim Protokolü) ile Dapps sektörüne girmeye hazırlanıyor. QtumX Tron, Ripple ve Stellar’ı  geride bırakarak saniyede 10,000 işlem gerçekleştirmeyi başardı.

QtumX Tron, Ripple ve Stellar’ı  performans açısından geride bıraktı

Qtum girişiminin yeni versiyonu QtumX, Bitcoin uyumlu blockchain ile sanal makineleri birbirlerine bağlayan blockchain teknolojisine dayalı bir girişim örneğidir. QtumX, 10,000 işlemi saniyede gerçekleştirerek tam anlamıyla bir rekora imza attı.

Qtum, CoinMarketCap’de listelenen bir kripto paradır. Qtum, yazının kaleme alındığı saatlerde (29.01.2019, saat: 16:00) 1,85 dolar seviyesinden işlem görmektedir. 165 milyon dolarlık piyasa değerine sahiptir ve sıralamada 31’inci kripto paradır.

QtumX, kıyas testini 22 Ocak tarihinde gerçekleştirdi. Qtum blockchain teknolojisi saniyede 10,000 üzerinde işlemi gerçekleştirebileceğini kanıtladı. Qtum bu performansı ile Tron, Ripple ve Stellar gibi birçok lider konumundaki kripto parayı geride bırakmayı başardı.

Kıyas testinde, Bitcoin saniyede 7 işlem, Ethereum 50 işlem, Ripple 1,500 işlem, Tron 2,000 işlem, Eos 4,000 işlem ve Nano ise 7,000 işlem gerçekleştirdi.

koinmedya_brave

QtumX, DGP (Merkeziyetsiz Yönetim Protokolü) sayesinde SCAR adında yeni bir ölçeklendirme algoritması tanıtıyor. SCAR, sayesinde hafıza ve network kaynak talebi azalıyor ve bu durumda performans artışı sağlanıyor.

QtumX, blockchain sisteminde gereksiz blok oluşumunun önüne geçiyor. Sonuç olarak network kaynakları daha etkin kullanılıyor.

QtumX teknolojisinin performansı gelecekte daha da iyi bir pozisyon alabilir. QtumX, dapps (blockchain tabanlı uygulamalar) piyasasında güçlü bir aktör olmaya hazırlanıyor. En son bu piyasaya Ripple’ın gireceği haberini almıştık. İlgili haberimiz için tıklayabilirsiziniz:

Brad Garlinghouse’dan sürpriz: Ripple tabanlı oyunlar geliyor

koinmedya_brave

Justin Sun: Tron ağı haftada yüzde 20 büyüyor

Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak

Etiketler: