BTC : 60762 ₺ ETH : 1387 ₺ XRP : 1.332 ₺ LTC : 293.2 ₺ USDT : 6.85 ₺ XLM : 0.446 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri QTUM hard forku yarın gerçekleştiriliyor

QTUM hard forku yarın gerçekleştiriliyor

QTUM hard forku yarın gerçekleştiriliyor
0
huobi_koinmedya

QTUM hard forku, 17 Ekim 2019 tarihinde, yani yarın yapılacak. Qtum’un sağladığı bilgilere göre, hard fork ile birkaç yenileme de geliyor.


QTUM hard forku 17 Ekim’de gerçekleşiyor

Qtum’dan yapılan açıklamaya göre, hard fork sonrası kullanıcılar blockchain ağı üzerinde merkezsiz uygulamaları kullanabilecek. Ağın akıllı sözleşmelerinin işlevselliği de önemli ölçüde artacak.

Proof of Stake (POS) blockchain Qtum (Quantum olarak okunuyor) hayatındaki ilk hard forku yarın yaşayacak. Bu fork ile ağ üzerinde bir dizi iyileştirme de yapılacak. Hard fork ayrıca ağa üçüncü taraf gaz ödemelerini de getiriyor. Bu da ağ için önemli bir dönüm noktası olacak.

Ayrıca yeni kullanıcılar bundan sonra blockchain ağında merkezsiz uygulamaların (DApps) keyfini çıkarabilecek. Bu da geliştiriciler için yeni kullanıcı getirmenin maliyetlerini minimize edecek. Qtum, ağın diğer akıllı sözleşme platformlarına kıyasla önemli bir avantaj sağladığından emin olmak istiyor.

koinmedya_brave

Qtum kurucularından Patrick Dai, Blockchain’in ilk hard forkunun teşvikleri ve topluluk paydaşlarını aynı hizada tutacağını söyledi. Ayrıca konsensüs değişikliklerinin, blok süreleri ve genişletilmiş özellik setleri arasında daha yüksek tutarlılık sağlayarak, geliştiricilere daha fazla değer katacağını kaydetti. Qtum 1.0’den 2.0’ye geçişin herkes için sorunsuz geçmesini de sağlayacaklarını bildirdi.

Qtum nedir? Ethereum ve Bitcoin‘in karması olan bir blockchain. Qtum, temelde blockchain üzerinde merkezi olmayan uygulamaları oluşturmak için odaklanan açık kaynaklı bir platform. Bitcoin’in UTXO’yu ve Ethereum‘un akıllı sözleşme sistemini bir araya getiren bir protokol paketi sunmak için ortaya çıkarıldı. Bu kripto para biriminin eşsiz özelliği, Proof of Stake algoritması. Bu da daha az network gücü ve daha düşük işlem ücreti anlamına geliyor.

Ayrıntılar için – Portföyünüzde Mutlaka Bulunması Gereken Bir coin; Qtum Coin Nedir?

Kaynak

koinmedya_brave