1. Anasayfa
 2. İnceleme
 3. Promodex; Airdrop ve Fonlama süreci ile “Influencer Marketing 2.0” yükleniyor

Promodex; Airdrop ve Fonlama süreci ile “Influencer Marketing 2.0” yükleniyor

Promodex; Airdrop ve Fonlama süreci ile “Influencer Marketing 2.0” yükleniyor
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Blockchain tabanlı dünyanın ilk “Programatik influncer pazaryeri” Promodex yatırım süreci başladı. Ocak ayında gerçekleşecek olan public sale aşamasına kadar toplam 5 aşamada tamamlanacak olan fonlama sürecinde Promodex platformunun tokenı olan PROMO’nun toplam arzının %12’si satılacak. Bu sırada public sale aşamasında kadar devam eden airdrop ve ödül kampanyası düzenleyen Promodex toplam 500.000 USD değerinde PROMO tokenı kullanıcılara dağıtacak.  Siz de aşağıdaki kampanda yer alan görevleri tamamlayarak airdrop ve ödül kampanyasına katılabilirsiniz.


Promodex: “Influencer Marketing” yeniden tanımlanıyor.

Teknolojinin aldığı hızlı seyir ve dijitalleşmenin de etkisiyle özellikle son 5-6 yıldır sosyal medyada özgün, bilgi verici ve eğlenceli içerikler paylaşan ve paylaştıkları içerikler geniş kitleler tarafından beğeniyle takip edilen sosyal medya kullanıcıları ‘influencer’ olarak adlandırılmaya başlandı. 

Promodex “AIRDROP” Çekilişi ile Herkese PROMO Token

promodex Promodex; Airdrop ve Fonlama süreci ile “Influencer Marketing 2.0” yükleniyor

PROMODEX ALL TIME AIRDROP & REWARD CAMPAIGN

Yüksek aracı komisyonları, sürekli artan reklamveren rekabeti ve reklam dolandırıcılığı nedeniyle dijital reklamlardan yeterli verimi alamayan reklam verenler, influencerların kitleler üzerindeki etkisinin farkına vardı. 

promodex Promodex; Airdrop ve Fonlama süreci ile “Influencer Marketing 2.0” yükleniyor

Bunun sonucunda, son dönemde reklam verenlerin her geçen gün artan şekilde influencerlarla yaptığı reklam çalışmaları dikkat çekmeye başladı. İstatistiklere göre influencer marketing olarak adlandırılan bu pazar her yıl ortalama %40 büyüme oranına sahip. 

influencer_marketing_engagement_rates

Pazar, ciddi oranda büyümesine karşın, sadece mega fenomenlerin pastadan pay aldığı bir alan olarak kaldı. Ancak aşağıdaki istatistik bize çok farklı bir şey söylüyor. 

Takipçi sayısı büyüdükçe reklam maliyeti artıyor fakat tam tersine etki düzeyi azalıyor. Yani, reklam verenin çalıştığı sosyal medya influencerın takipçi sayısı arttıkça hem daha yüksek birim maliyet ödüyor hem de daha düşük oranlı bir etkileşim alıyor. Bu durumda bile maliyet-etki dengesi dikkate alındığında influencer marketing halen dünyanın en etkili reklam metodu olarak öne çıkıyor.

Dolayısıyla, toplam 1 milyon takipçisi olan 10 medium influencer, 1 milyon takipçiye sahip 1 mega influencerdan hem daha etkili hem de daha ucuz oluyor. Öyleyse, reklam verenler neden daha avantajlı olanı tercih etmiyor dersiniz? Cevabı çok basit. Çünkü bu süreci yönetebilecek herhangi bir altyapı yada model yok.

Üstelik, mikro ve nano influencerları tespit etmek de çok zor. Mikro ve nano influencerları tespit etmeniz halinde bile bu süreci yönetmek için birçok eleman çalıştırmak gerekir. Bu nedenle reklam verenler, daha yüksek etkileşim alabilecekleri birçok nano, mikro ve medium influencerlarla çalışmak yerine, sınırlı sayıda mega influencer ile çalışmaya mecbur kalıyor.

Son birkaç yılda tüm dünyada influencerlarla reklam verenleri bir araya getiren influencer pazaryeri platformları ortaya çıkmaya başladı bile. Üyelik ücretleri ve manuel kampanya yönetimi ile çalışan bu yapılar, influencer marketingi otomatize edecek programatik bir yapıya yada modele sahip değiller.

Influencer marketing tarafındaki bu durum, 2000’lerin başında henüz programatik yapıya geçiş sağlamamış dijital reklam piyasasına benzetilebilir. O dönemde de her bir dijital mecrada ayrı ayrı reklam alımı yapılması gerekmekteydi. Programatik ile satın alma süreci hızlı ve otomatik hale gelirken, gelişmiş hedefleme ile çok daha etkili ve verimli hale geldi.

Influencer marketing tarafında ise, influencer bulma ve kampanya yönetimi özelliklerine sahip olan platformlar olsa dahi, aynı ayda bir çok influencer ile programatik kampanya yapilabilecek bir altyapı yok. İşte bu noktada Promodex ile dünyanın ilk “Programatik İnfluencer Pazaryeri” hayata geçiyor.

Dünyanın ilk, blockchain tabanlı influencer pazaryeri olan Promodex, sadece reklam verenlerin influencerlara erişip programatik olarak kampanya yapmasını sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda her seviyede influencerın da bu pazardan pay almasını ve düzenli gelir elde etmesini sağlıyor.

Promodex: Temel Fonksiyonlar

Promodex platformu temel olarak 3 fonksiyona dayanıyor. 

 • Programatik kampanya
  • Programatik Influencer marketing kampanyası
  • Programatik airdrop kampanyası
  • Programatik bounty kampanyası
 • Programatik IDO launchpad
 • Merkeziyetsiz bütçe emaneti

Promodex_functions_flow

Fonlama süreci başlayan ve Seed Fund (Tohum Yatırım) aşamasının “hard cap” ini tamamlayan Promodex’in 15 Kasım 2021, Türkiye saati ile 23.59 itibariyle “Seed Fund” aşaması sona eriyor. Katılma talebinde bulunmak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. 

*** Önemli not: Soft-cap Seed Fund (bitiş tarihi:15 Kasım 2021 Türkiye saati 23.59) aşamasına geçen Promodex veya Promodex ekibi doğrudan veya dolaylı olarak itibari veya kripto para talebinde bulunmaz. Olası taleplere karşı şüpheyle yaklaşınız.

Seed Fund katılım talep formu: https://forms.gle/x8YKCZSR5QTtiXx67

Promodex hızlı erişim linki: https://linktr.ee/promodexio

Global Telegram kanalı: https://telegram.me/promodexio_global

Airdrop katılımı için buraya tıkla: https://linktr.ee/promodexio

Email: [email protected]

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.