BTC : 64250 ₺ ETH : 1601 ₺ XRP : 1.367 ₺ LTC : 311 ₺ USDT : 6.745 ₺ XLM : 0.5268 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Popüler Bitcoin borsası Coinbase 30 milyon kullanıcıya ulaştı

Popüler Bitcoin borsası Coinbase 30 milyon kullanıcıya ulaştı

Popüler Bitcoin borsası Coinbase 30 milyon kullanıcıya ulaştı
0
huobi_koinmedya

Popüler Bitcoin borsası Coinbase, 30 milyon kullanıcı sayısına ulaştı. Özellikle Bitcoin’in yükseliş eğiliminde olduğu son 10 ayda Coinbase kullanıcı sayısına 5 milyon kişi daha eklendi.


Popüler Bitcoin borsası Coinbase 30 milyon kullanıcıya ulaştı

San Francisco merkezli kripto borsası Coinbase, kripto sektöründeki liderler arasında bulunuyor. Coinbase, özellikle alanın geleceğini ve pazar katılımcılarına hangi ürünlerin sunulduğunu belirlemeye yardımcı olan kuruluşlardan biridir. Ayrıca ABD’de fiat ile kripto arasındaki geçişi sağlamak için en çok kullanılan platformdur. Coinbase’in yatırımcılarının büyük bir kısmı dünya genelinden geliyor.

İlgili: Coinbase ABD için banka kartı çıkardı

Ünlü Bitcoin girişimcisi ve yatırımcı Alistair Milne, yeni veriler paylaşarak, Coinbase’in kullanıcı sayısının 30 milyona ulaştığını bildirdi. Özellikle de son 10 ayda Bitcoin’in dipten yükselmeye başladığı dönemde, Coinbase yaklaşık 5 milyon kullanıcı daha kazandı. Böyle bir kocaman kitleye ulaşan Coinbase için bundan sonra neler var?

koinmedya_brave

Bitcoin, Aralık 2017’de 20.000 dolar ile zirve yaşayıp ana akımda kabul görmeye başladığında, Coinbase de Apple’ın App Store uygulamasında finans kategorisinde en popüler uygulama olmuştu. Bu da söz konusu dönemde Coinbase’i dünyada kabul gören platformalar arasına taşımıştı. Ancak ardından Bitcoin düştü ve bütün varlıklar ayı piyasasına girdi. Bitcoin yeniden bu yılın başında yükselmeye başladı ve sektöre olan ilgi de arttı.

İlgili: Facebook GlobalCoin’i Coinbase ve Gemini borsasında listelemek için kulis yapıyor

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, 2018 ayı piyasası döneminde takımının güçlü kalmasını sağladı ve düşüş trendini, sağlam bir temel oluşturmak için kullandı. Her ne kadar tam bir boğa piyasası geri dönmese de son 10 ayda Coinbase yaklaşık 5 milyon kullanıcı daha kazandı. Bununla da mevcut kullanıcı kitlesi yüzde 16,6 artarak 30 milyon kullanıcıya ulaştı.

koinmedya_brave

İlgili: Coinbase stabil coin olarak DAI tokeni ekledi

Yakın zamanda canlı bir YouTube yayınına katılan Armstrong, hedefinin Coinbase’i kripto işlemlerin ötesine taşımak olduğunu söyledi. Armstrong, sadece kripto işlemler hizmeti yerine daha kapsamlı bir hizmet listesi sunarak kripto para birimlerinin yaygın olarak benimsenmesini sağlamak istiyor.

İlgili: ChainLink (LINK) Coinbase Pro’da listeleniyor

Bu arada şu an ABD’de kripto alanı ile ilgili bir düzenleme karmaşası var. Bazıları kriptoları, dolandırıcılık, suç ve karanlık oyuncuların olduğu “Vahşi Batı”ya benzetiyor. Hem CFTC hem de Donald Trump başta olmak üzere ABD yetkilileri, kripto para birimlerine karşı tavır aldı. Ve eğer söyledikleri gibi bir yasak getirirlerse, her ne kadar Bitcoin durdurulamasa da Coinbase söz konusu yasal düzenlemelerden çok etkilenecektir.

Kaynak