BTC : 83512 ₺ ETH : 2893 ₺ XRP : 1.899 ₺ LTC : 364.6 ₺ USDT : 7.617 ₺ XLM : 0.5941 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Poloniex kullanıcıları dikkat! Şifre değişikliği gerekebilir

Poloniex kullanıcıları dikkat! Şifre değişikliği gerekebilir

Poloniex kullanıcıları dikkat! Şifre değişikliği gerekebilir
0

Poloniex kullanıcıları dikkat! Bazı e-posta adresi ve şifrelerin sızması üzerine borsa kullanıcılarından şifrelerini değiştirmelerini istiyor.


Poloniex kullanıcıları dikkat!

Kripto para borsası Poloniex bazı kullanıcılardan zorunlu olarak şifrelerini değiştirmelerini istiyor. Bu kullanıcıların e-posta ve şifrelerinin Twitter üzerinden sızdığı bildiriliyor.

Kripto borsası, 30 Aralık tarihli bir e-posta göndererek, “bir kişinin” e-posta ve şifrelerden oluşan bir listeyi Twitter’de paylaştığını kaydediyor. Poloniex, bu bilgiler üzerinden borsadaki hesaplara giriş yapılabileceği ihtimali üzerinde duruyor.

Yine de borsa “listede yer alan e-posta adreslerinin büyük bir bölümünün Poloniex hesaplarına ait olmadığını” da vurguluyor. Ancak Poloniex ile bağlantısı olan adreslerin kullanıcılarından şifrelerini değiştirmeleri isteniyor.

koinmedya_brave

Poloniex’in resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada şöyle deniliyor: “Biz hemen bu durumdan etkilenen kullanıcılara e-posta gönderdik. Onlardan şifrelerini değiştirmelerini istiyoruz.”

İlgili – Poloniex KYC istemeyen hesaplar sunuyor – Düzenleyiciler ne der?

Poloniex yakın zamanda KYC gerektirmeyen hesaplar başlatmıştı. Bu hesapların kullanıcıları, günlük 10,000 dolara kadar para çekebiliyor. Bununla da sadece e-posta adresi ve şifre üzerinden oluşturulan yeni hesaplar eklendi borsaya. Borsa, Ekim ayında Circle’dan ayrılmasından sonra ABD kullanıcılarına hizmet vermeyi durdurmuştu.

Poloniex kullanıcısı e-postayı scam zannetti

Bu arada söz konusu e-postalardan birini alan bir Poloniex müşterisi bunu bir scam olarak değerlendirdi. Ardından da bunu Twitter üzerinden dile getirdi. Yine de Poloniex destek servisi, bu garip durum karşısında müşteriye olayı açıkladı ve bunun scam olmadığını bildirdi.

İlgili – Poloniex USDC için yüzde 65 faiz veriyor – Bir bit yeniği mi var?

Destek hizmetleri, “Bu gerçek bir e-posta! Lütfen hesabınızın güvenliği için şifrenizi sıfırlayın.” diye cevap yazdı.

Poloniex artık blockchain ağı Tron (TRX) üzerindeki en büyük merkezsiz borsayı kontrol ediyor. Tron CEO’su Justin Sun tarafından da onaylandı. Poloniex, TRX Market’i yeni Poloni DEX adı altında işletecek.

Kaynak