1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Polkadot teknik analizi: DOT coin neden yükseliyor?

Polkadot teknik analizi: DOT coin neden yükseliyor?

Polkadot teknik analizi: DOT coin neden yükseliyor?
0
“sportsbet”

Polkadot DOT coin güçlü bir yükseliş başlatarak 5.40 dolar direncini kırdı. Bu hafta kripto paranın yüzde 20 yükseldiğini görüyoruz. Hatta 7.00 dolara da ralli yaptı.


Polkadot teknik analizi: DOT coinde ciddi bir yükseliş

Bu hafta kripto para DOT, 5.00 doların üzerinde güçlü bir destek tabanı oluşturdu. Buradan istikrarlı bir yükseliş ile 5.40 dolar civarındaki birden fazla önemli engeli aştı ve boğa bölgesine geçti.

Bundan sonra ise 5.50 dolar seviyesi ve 100 basit hareketli ortalamanın (4 saat) üzerine yerleşti. Daha da önemlisi, DOT/USD paritesi 4 saat grafiğindeki 5.40 dolar yakınında bulunan başlıca ayı trend çizgisinin de üzerine kırılma oldu.

koinmedya_telegram

Ardından ise 6.00 dolar ve 7.00 dolar seviyelerinin üzerine keskin bir yükseliş hareketi geldi. DOT fiyatı 7.50 doların üzerinde yeni bir aylık zirve olan 7.68 dolardan işlem gördü. Bu açından da performans olarak Bitcoin ve Ethereum’u geçmiş oldu. Şu an aşağı yönlü düzeltme yapıyor ve 7.50 dolar seviyesinin altında işlem görüyor. Artık son yaşanan 6.25 dolardan 7.68 dolar zirveye yükselişin %23.6 Fib izleme seviyesini de test etti.

Polkadot teknik analizi: DOT coin neden yükseliyor?

Polkadot (DOT) grafiği

Aşağıdaki ilk başlıca destek seviyesi 7.00 dolar bölgesinde. Burası aynı zamanda son yaşanan 6.25 dolardan 7.68 dolar zirveye yükselişin %50 Fib izleme seviyesine de yakın.

koinmedya_brave

Yukarıda ise 7.50 dolar ve 7.65 dolar seviyeleri önemli engel olarak duruyor. 7.65 dolar seviyesinin üzerine açık bir kırılma önümüzdeki günlerde 8.00 dolar ya da 8.20 dolara yükseliş için kapıları açabilir.

Düzeltme nerede destek bulabilir?

Eğer DOT fiyatı 7.20 doların altına aşağı yönlü düzeltme başlatırsa, kısa vadede 7.00 dolar ve 6.95 dolar seviyelerinde güçlü alım ilgisi ile karşılanabilir.

Bir sonraki başlıca destek 6.70 dolarda. Burası birden fazla durumda kritik öneme sahip ve son kırılma bölgesi. Daha fazla kayıp vermesi durumunda ise 6.25 dolar destek bölgesini test edebilir.

Teknik indikatörler

4 saat MACD – DOT/USD için MACD boğa bölgesinde momentum kazanıyor.
4 saat RSI – DOT/USD için RSI şu an 60 seviyesinin iyice üzerinde.
Başlıca destek seviyeleri – 7.20 dolar, 7.00 dolar ve 6.95 dolar.
Başlıca direnç seviyeleri – 7.50 dolar, 7.65 dolar ve 8.00 dolar.

Kaynak

İlgili – Polkadot coin (DOT) nedir, ne işe yarar, nasıl alınır?

Pokadot coin iyi bir yatırım mı?

Piyasaya dalga dalga giren ve çok konuşulan kripto paraların çoğundan iyi bir yatırım DOT coin. Polkadot’un en iyi projeler sıralamasında hızla yükselmesinin bir başka nedeni de “parachainlerin” token çıkarma özelliği. Ethereum tabanlı protokollerde benzer bir özellik bulunuyor.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.