1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Polkadot fiyat analizi: DOT coin neden bu kadar hızlı yükseliyor?

Polkadot fiyat analizi: DOT coin neden bu kadar hızlı yükseliyor?

Polkadot fiyat analizi: DOT coin neden bu kadar hızlı yükseliyor?
0

Polkadot neden bu kadar hızlı yükseliyor? DOT son günlerde gördüğü momentum ile piyasa değerine göre altıncı en büyük kripto oldu. İnanılmaz! Öyle görünüyor ki artan işlem hacmi ve güçlü piyasa yapısı kripto parayı daha da yükseklere taşıyacak.


Polkadot neden bu kadar hızlı yükseliyor?

Polkadot son haftalarda inanılmaz bir momentum yakaladı. CoinGecko’nun verilerine göre, Polkadot (DOT) şu an piyasa değerine göre en büyük altıncı kripto para.

DOT’un momentum kazanması, kripto paranın piyasa değeri olarak Litecoin, Cardano ve Bitcoin Cash ile birlikte bir dizi başlıca altcoini geçmesine sebep oldu.

Polkadot neden bu kadar hızlı yükseliyor? DOT son günlerde gördüğü momentum ile piyasa değerine göre altıncı en büyük kripto oldu.

koinmedya_brave

Öyle görünüyor ki bu yükseliş trendinin arkasında birden fazla trend ve faktör var. Sonuçta da DOT son birkaç günde yüzde 120 yükseldi.

Teknik bakış açısına göre, son haftalardaki yükselişe, yükselen işlem hacmi ile birlikte güçlü piyasa yapısı güç sağladı. Bundan dolayı lider analist ve uzmanlar daha fazla yükseliş bekliyor.

Bu kadar güçlü yükselişe katkı sağlayan bir faktör daha var. Polkadot marjin işlemlerinin Bitfinex’e eklenmesi.

Ethereum ile rekabet etmek için katman olanların önemine ilişkin söylemler, DOT’un büyümesini de destekledi. Çünkü ağ tıkanıklığı ve yüksek ücretler, yatırımcıların gözlerini ETH alternatiflerine çevirmelerine neden oldu.

İlgili – Uzman görüşü: İşte uzun vadede ayakta kalacak az sayıdaki coinden biri

Teknik güç Polkadot’un yükseğe taşıyor

Şu an Polkadot yüzde 20 yükseliş ile 6.44 dolardan işlem görüyor. Bu seviye, kısa süre önce yaşanan satış dalgasında kaydettiği günlük dip seviyesi 5.13 dolardan önemli ölçüde yükseldiği anlamına geliyor.

Kripto para kısa süre önce de 6.50 dolarda günlük zirve kaydetmişti ve buradan da bir miktar düşmüş görünüyor. Tabii artan işlem hacmi ve güçlü piyasa yapısı bir araya gelince, kripto paranın yakın bir zamanda daha fazla yükselebileceğini düşünebiliriz.

İlgili – Merakla beklenen coin sonunda listeleniyor!

Analist Cantering Clark, DOT teknik görünümü hakkında konuşarak, kısa vadeli grafiklerde inanılmaz bir trend olduğunu vurguluyor.

Şöyle diyor: “DOT’un nasıl da temiz göründüğüne bakın. İnanılmaz düşük zaman aralıklı trend. Tonlarca işlem hacmi geliyor. Bu yarışı kazanmak için iyi bir at.”

Polkadot neden bu kadar hızlı yükseliyor? DOT son günlerde gördüğü momentum ile piyasa değerine göre altıncı en büyük kripto oldu.

Grafik Cantering Clark – DOT-USD TradingView

Başka bir faktör ise Bitfinex’e Polkadot marjin işlemlerinin eklenmesi.

Kaynak