BTC : 83200 ₺ ETH : 2822 ₺ XRP : 1.874 ₺ LTC : 356.9 ₺ USDT : 7.641 ₺ XLM : 0.5855 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. PlusToken nedeniyle Bitcoin analizleri daha az güvenilir

PlusToken nedeniyle Bitcoin analizleri daha az güvenilir

PlusToken nedeniyle Bitcoin analizleri daha az güvenilir
0

Çin’de Haziran ayı patlak veren PlusToken ponzi yapılanmasının kayıp yöneticilerinin düzenli olarak Bitcoin sattıkları iddia ediliyor. PlusToken Bitcoin analizlerinin tahminlerini zayıflatıyor.


Ponzi PlusToken nedeniyle Bitcoin analizleri daha az güvenilir

Yaz aylarında patlak veren Çin merkezli ponzi yapılanması PlusToken’ın Bitcoin piyasaları üzerindeki olumsuz etkisi hala devam ediyor. Yaklaşık 300 bin adet BTC vurgununda bulunan PlusToken yöneticileri, çalıntı Bitcoin’lerle beraber izlerini kaybettirdiler. Ergo tarafından Bitcoin blockchain’i üzerinde yapılan araştırmalara göre kripto para piyasalarına düzenli aralıklarla ve düzenli miktarlarla Bitcoin dump ediliyor. Bu dump’ın arkasında ise PlusToken’ın firardaki yöneticilerinin olduğu tahmin ediliyor.

Lütfen Bkz: İddia: PlusToken ponzi vurgununun Kasım ayındaki Bitcoin dalgalanmasında etkisi var

@JacobCanfield bugünkü tweet’inde OKEx borsasına transfer edilen gizemli Bitcoin miktarlarını paylaştı. Jacob Canfield bu trasnferleri PlusToken ponzi yapılanması ile ilgili olabileceğini düşünüyor. Aşağıdaki söz konusu tweet’in orijinalini görüyoruz.

koinmedya_brave

Bu düzenli dump’lar ise piyasanın düzenini bozuyor. Plustoken, Bitcoin teknik analizleri öngörüsünü zayıflatıyor. Canfield’ın iddiası da zaten bu yönde.

PlusToken ile ilgili olduğu iddia edilen anomaliler blockchain ağında gözleniyor. Ergo bu anomalileri aşağıda grafik üzerinden açıklamaya çalışıyor.

PlusToken Bitcoin analizleri PlusToken nedeniyle Bitcoin analizleri daha az güvenilir

Bu süreç içerisinde PlusToken dolandırıcılarının yakalanmasını yada ellerindeki Bitcoin’lerin bitmesini beklemeden başka bir şey gelmiyor.

 Lütfen Bkz: Bitcoin dolandırıcısına 18 ay hapis cezası

Bitcoin bu sabahki dump’ın ardından 7228 dolardan işlem görüyor. Toplam kripto para piyasası değeri ise 196 milyar dolar.

Kaynak

Etiketler: