BTC : 65750 ₺ ETH : 1648 ₺ XRP : 1.384 ₺ LTC : 317.6 ₺ USDT : 6.789 ₺ XLM : 0.5425 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin Piyasa milyarlar kaybederken Bitcoin fiyat düzeltmesine devam ediyor

Piyasa milyarlar kaybederken Bitcoin fiyat düzeltmesine devam ediyor

Piyasa milyarlar kaybederken Bitcoin fiyat düzeltmesine devam ediyor
0
huobi_koinmedya

Piyasa milyarlar kaybederken Bitcoin fiyat düzeltmesine devam ediyor. Analistler, Bitcoin fiyatının bir konsolidasyon kanalı oluşturmaya başladığını gözlemliyor. BTC düşerken en büyük kaybı ise altcoinler yaşıyor.


Piyasa milyarlar kaybederken Bitcoin fiyat düzeltmesi yapıyor.

Bitcoin’in geri çekilmesi devam ederken daha fazla kayıp yaşanıyor. Buna rağmen satışlar yavaşladı ve BTC kısa dönem dip fiyatını arıyor. Traderler de alış fırsatlarını kolluyorlar. Son birkaç haftadaki genel trend ise yatay olarak görünüyor.

Biitcoin Çarşamba günü 13.000 dolara dokunduktan sonra birkaç saat önce Asya işlemlerinde 11.200 doları gördü. İlk dump Perşembe günü geç saatlerde yaşanırken, Perşembe de devam etti ve Bitcoin bir dip yaşadı.

koinmedya_brave

İlgili: Binance’de 7350 BTC satış emri fiyatı anında düşürdü

Buradan 11.700 dolar direncine tırmanmayı başarırken, bu seviyede tutunamadı ve bugün de düşüşe devam etti. Günlük işlem hacmi 26 milyar dolara gerilerken, piyasa değeri de yeniden 200 milyar doların altına düşme tehlikesini yaşıyor.

Her zamanki gibi trader ve analistler, destek ve direnç seviyelerine gözleri dikerken Bitcoin de uzun dönem bir konsolidasyon kanalı oluşturmaya başladı. Josh Rager desteğin 11 bin doların altında olduğuna dikkat çekerek, daha fazla konsolidasyon tahminini dile getiriyor.

İlgili: Portföyünüzdeki Bitcoin oranı yüzde kaç olmalı?

koinmedya_brave

https://twitter.com/Josh_Rager/status/1149541710587842560?s=20

Bir günlük destek 11 bin dolar civarında bulunuyor ve destek kanalının sınırları 11.300 dolar ve 11.700 dolarda yer alıyor. Tahminler tekrar akmaya başlıyor ve çift üst formasyon daha sonraki kayıpların bir göstergesi olarak görülüyor. Grafik uzmanı “dave the wave” bu formasyonun tutunması durumunda iki gün yatay seyrin devam edeceğini ve daha sonra da 10 bin dolara düşüş yaşanacağını tahmin ediyor. Ona göre benzer bir formasyon 2017 yılında yaşanmıştı.

Bugün kripto piyasasının değeri 45 milyar doların üzerinde kayıp yaşadı. Yakın zamanda ise 357 milyar dolarla zirve görmüştü. Şu an yaklaşık 310 milyar doların üzerinde bulunuyor.

Her zaman olduğu gibi Bitcoin’in geri çekilmesinin yükünü altcoinler taşıyor. Bitcoin’in piyasa hakimiyeti hala yüzde 65’in üzerindedir.

İlgili: Altın ve Bitcoin’in ilginç fiyat grafiği bize bazı ipuçları veriyor

İki gün içinde Ethereum yüzde 14 değer kaybederken yeniden 270 dolara geri döndü. XRP yüzde 20 çökerken yeniden aylık dip olan 0,33 dolara geriledi. Litecoin’in halving FOMO’sunun tamamen bittiği görülüyor. LTC yeniden 100 dolara geriledi ve Bitcoin Cash de yeniden 350 doların altına düştü.

Bitcoin düzeltme yapıyor olabilir ancak altcoinler açıkça kan kaybediyor.

Kaynak