BTC : 84327 ₺ ETH : 2922 ₺ XRP : 1.91 ₺ LTC : 369 ₺ USDT : 7.62 ₺ XLM : 0.5985 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Picasso tablosunun satışı kripto para ödemesi ile yapıldı: Sizce hangi kripto para kullanıldı?

Picasso tablosunun satışı kripto para ödemesi ile yapıldı: Sizce hangi kripto para kullanıldı?

Picasso tablosunun satışı kripto para ödemesi ile yapıldı: Sizce hangi kripto para kullanıldı?
0

20’inci yüz yılın önemli sanatçılarından Pablo Picasso’nun tablosu müzayede satıldı. Picasso tablosunun satışı kripto para ödemesi ile yapıldı.


Picasso tablosunun satışı kripto para ödemesi ile yapıldı

Ünlü İspanyol ressam Pablo Picasso, 1881 yılında dünyaya geldi ve 1973 yılında aramızdan ayrıldı. Hayatı boyuncu birçok önemli esere imza atan Picasso’nun “Dans edu ventre devant homme impossible” isimli tablosu müzayede satışa sunuldu. Aşağıda satışa sunulan Picasso tablosunu görüyoruz.

satışı kripto para ödemesi Tablonun İsviçre merkezli sanat galerisi Idoneus tarafından satın alındığı duyuruldu. Idoneus’un CEO’su Jarrett Preston söz konusu satın alma hakkında şu açıklamalarda bulundu:

“Yaptığımız araştırmalara göre Pablo Picasso’nun orijinal eserlerinden birinin ödemesi ilk kez kripto para ödemesi ile gerçekleşti.”

Firmanın söz konusu tabloya ne kadar ödeme yapıtığı bildirilmedi.

koinmedya_brave

Tablo için ödeme, IDON kripto parası üzerinden yapıldı. IDON, Idoneus şirket tarafından çıkarılmış bir kripto para birimi. IDON, yüksek değere sahip varlıkların ödemesinde kullanılan bir kripto para birimi olarak tasarlandı.

Ethereum tabanlı IDON token, şimdilik aktif bir kripto para borsasında listelenmiyor. 1 IDON token 10 dolardan işlem görüyor.

Lütfen Bkz: Ethereum Rehberi: Ethereum nedir? ETH nereden alınır? Ethereum‘um geleceği nasıl?

Idoneus Sanat Galerisi sanat eserleri ve lüks tüketim eşyalarının satışının gerçekleştirildiği bir online galeri. Sitede pahalı tablolar ve lüks villalar IDON token üzerinden satışa sunuluyor.

Kaynak