BTC : 63896 ₺ ETH : 1653 ₺ XRP : 1.377 ₺ LTC : 307.6 ₺ USDT : 6.885 ₺ XLM : 0.6456 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Peter Brandt: 45 yıllık kariyer hayatımda Bitcoin gibi piyasa görmedim

Peter Brandt: 45 yıllık kariyer hayatımda Bitcoin gibi piyasa görmedim

Peter Brandt: 45 yıllık kariyer hayatımda Bitcoin gibi piyasa görmedim
0
huobi_koinmedya

Ünlü analistden ‘Bitcoin gibi piyasa görmedim’ itirafı! Kariyer hayatına, 1976 yılında ContiCommodity Services ile başlayan tecrübeli yatırım uzmanı Peter Bradt, neden Bitcoin’e yatırım yaptığını açıkladı. Ayrıca Bitcoin’in parabolik bir yükselişe hazırlandığını iddia eden analist, Bitcoin tahminleriyle heyecan yaratmaya devam ediyor.

Ünlü analistden Bitcoin gibi piyasa görmedim itirafı

Peter Bradt uzun zamandır, Bitcoin boğası olarak tanınıyor. Ve ünlü analist, ılımlı tahminler yaptığını iddia etmesine rağmen, insanlar, bazen önemli Bitcoin yatırımları yaparken veya alım satım kararları alırken Brandt’in tahminlerine göre hareket ediyor.

bknz: Son Bitcoin yükselişinin ardında kurumsal yatırımcılar mı var?

Emtia sektöründe 45 yıllık ticaret deneyimine sahip olan tecrübeli yatırım uzmanı Peter Bradt, neden Bitcoin yatırımı yaptığını açıkladı. Bradt, neden Bitcoin’i tercih ettiği ile ilgili çok sayıda mesaj aldığı için bu açıklamayı yapma kararı aldığını iddia etti.

koinmedya_brave

Bradt, neden Bitcoin’i tercih ettiği sorusunu yanıtlarken; 45 yıllık kariyer hayatında Bitcoin gibi piyasa görmediğini ifade etti.

Factor Trading Co.’nun Kurucusu olan Bradt, ayrıca “Bitcoin’in Parabolic Yükselişinin Tarihçesi” başlıklı bir grafik paylaştı. Grafik, Bitcoin’in nasıl büyüdüğünü gösteriyor.

Aynı zamanda, grafikte Bitcoin ile Dow Jones Industrial Average (DJIA), Amazon (AMZN) ve Netflix (NFLX) gibi diğer varlıklar kıyaslanıyor.

koinmedya_brave

Grafik, borsada kote edilmiş varlıklar arasında en iyi performans gösteren varlığın Bitcoin olduğunu gösteriyor. BTC’nin yaratılmasının ardından 2011’deki 2 dolarlık en düşük değerinden 9,765 kat büyüme kaydettiğini gösteriyor.

Ayrıca grafikte, BTC’den sonraki en iyi varlık olarak belirtilen Amazon (AMZN)’un, 1,564 kat artış kaydettiği görülüyor.

bknz: Bitcoin 13 ayın zirvesinde – Yükseliş devam eder mi?

Peter Bradt’in Bitcoin fiyat tahmini: 100.000 $ 

Bir süredir Peter Bradt, Bitcoin’in  parabolik bir yükselişe hazırlandığını iddia ederek oldukça iyimser tahminlerde bulunuyordu.

bknz: Peter Brandt: Bitcoin 3. parabolik yükselişine başlamak üzere

Geçtiğimiz günlerde ise Bradt, BTC’nin mevcut hareketi göz önüne alındığında, muhtemelen Bitcoin’i 50 bin dolara taşıyacak bir güzergaha doğru yol aldığını vurgulamıştı.

Hatta sonrasında Bitcoin tahmini yükseltti ve BTC’nin, 2018’in en düşük fiyat seviyesi olan 3,148 dolardan parabolik bir yükselişe geçeceğini ve 100.000 dolara kadar yükselebileceğini vurguladı.

Ayrıca bknz:

Peter Brandt: Şimdi Litecoin ve Ripple almanın tam zamanı

Ripple Bitcoin’in peşine takılabilir – Gözler XRP’de

Ripple ile MoneyGram arasındaki anlaşmada dikkat çeken 3 nokta

Kaynak