BTC : 80663 ₺ ETH : 1.777 ₺ XRP : 43.82 ₺ LTC : 7.727 ₺ USDT : 335.8 ₺ XLM : 0.2301 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Patlayan BTC ve ETH işlem ücretleri soğuk duş etkisi yaptı

Patlayan BTC ve ETH işlem ücretleri soğuk duş etkisi yaptı

Patlayan BTC ve ETH işlem ücretleri soğuk duş etkisi yaptı
0

Bitcoin yarılamasında sonra BTC ve ETH işlem ücretlerinde ciddi artış yalanıyor. Artan işletim ücretlerinin etkisi ile para transferlerinde BTC ve ETH daha az talep görmeye başlayabilir.


 BTC ve ETH işlem ücretleri artıyor

Bitcoin halving’i sonrasında Ethereum ve Bitcoin işletim ücretlerinde ciddi biçimde artış yaşanıyor. Hatta Bitcoin işletim ücretinde %800’lere varan artış yaşandı. Diğer kripto paraların işletim ücretlerinde ise ciddi değişim yaşanmadı.

Aşağıdaki tabloda son 7 günde Bitcoin ve Ethereum işletim ücretinde yaşanan artışı görüyoruz. Halving sonrası dönemde Bitcoin işletim ücretlerinin 5.1 dolara kadar çıktığı Ethereum işletim ücretlerinin ise 55 cent’e kadar çıktığı gözlendi.

btc ve eth Patlayan BTC ve ETH işlem ücretleri soğuk duş etkisi yaptıLütfen Bkz: Güncel Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

koinmedya_brave

Ethereum işletim ücretlerinde yaşanan artışta ERC 20 tokenleri arasında yer alan stabil coinler etkili oldu.

Halving ile madencilerin gelirleri yarı yarıya azaldı. Bu azalmanın etkisi ile bazı madenciler Bitcoin ekosisteminden ayrıldı. Madencilerin bir kısmının Bitcoin ekosisteminden ayrılmasından dolayı işletim maliyetlerinde bir artış yaşanıyor.

btc ve eth Patlayan BTC ve ETH işlem ücretleri soğuk duş etkisi yaptıEthereum’daki işletim ücretlerindeki artışlarda ise son dönemde talep gören stabil coin işlem hacmi etkili oluyor.

Lütfen Bkz: Güncel Chainlink teknik analizi, Chainlink fiyat grafiği ve Link/USD paritesi

İşletim ücretlerindeki artış madenciler için olumlu bir gelişme olarak algılanabilir. Ancak artan işletim ücretlerinin para transferlerinde Bitcoin ve Ethereum talebi üzerinde olumsuz sonuçlar doğurabilir.

Kaynak

Etiketler: