BTC : 84465 ₺ ETH : 2943 ₺ XRP : 1.919 ₺ LTC : 371 ₺ USDT : 7.616 ₺ XLM : 0.5985 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Orta vadeli BTC görünümü ürkütücü – Bitcoin hangi yönü seçecek?

Orta vadeli BTC görünümü ürkütücü – Bitcoin hangi yönü seçecek?

Orta vadeli BTC görünümü ürkütücü – Bitcoin hangi yönü seçecek?
0

Orta vadeli BTC görünümü, Bitcoin için sorun oluşturabilecek verilere işaret ediyor. Bir analist, son 10,400 dolara rallinin çok kısa bir birikim aşamasından sonra yaşandığını belirtiyor. Bu da trendin temellerinin zayıflığına işaret.


Orta vadeli BTC görünümü ürkütücü

Bitcoin ve tüm kripto para piyasası dün yaşanan şiddetli volatiliteden sonra sakin bir gece geçirdi.

BTC fiyatı BitMEX’te 10,400 dolar zirveden 8,600 dolara kadar düşmüştü. Ardından ise sağlam bir alım baskısı yakaladı ve şu an kripto paranın 9,500 doların üzerinde işlem yaptığı görülebilir.

Belirtilen dip seviyesinden toparlanmasına rağmen, orta vadeli BTC görünümü belirli bir zayıflığa işaret ediyor.

koinmedya_brave

Burada bahsedilen zayıflığın ise bir sebebi var. BTC 3,800 dolardan 10,000 dolara kadar bir ralli yaptı. Ancak bu ralli 10 günden daha kısa birikim aşaması üzerine inşa edildi. Bir analist, bunun yakın vade için kripto para fiyatında sorun oluşturabileceğini belirtiyor.

İlgili – Güncel Bitcoin (BTC) Teknik Analizi: BTC dolar paritesi ve canlı fiyat grafiği

Son düşüşle orta vadeli görünüm soruna işaret

Bitcoin şu an 9,600 dolar civarında işlem görüyor. Öyle görünüyor ki BitMEX’te 8,600 dolar düşüşten sonra konsolidasyon aşamasına girdi.

Şunu da hatırlatmak önemli. Son düşüş kısa süre önce yaşanan güçlü bir yükseliş aşamasından sonra geldi. Bir hafta gibi kısa bir sürede BTC 8,800 dolardan 10,400 dolara kadar çıktı.

Ancak bu beş haneli değerler henüz tam da fethedilmeye hazır görünmüyor. Buradan aldığı ret sonrası BTC yeni bir lower-high yaptı ki bu da orta vade için sorun oluşturabilir.

Yine de şu an 3,800 dolarlık yıllık dip seviyesinden önemli ölçüde yukarılarda ve makro bir yükseliş trenini de koruyor.

Buna rağmen “üç zirve” formasyonu ortaya çıkıyor ki bunun doğrulanması yakın vadede Bitcoin’in kazançlarının bir kısmını alıp götürebilir.

İlgili – Max Keiser’e göre Bitcoin’i 15 bin dolara taşıyacak tek bir adam var

V şeklindeki toparlanma makro zayıflık işareti

Bir analisti ise Bitcoin fiyatında Mart ortasından bu yana görülen V şeklindeki toparlanmanın, orta vadeli BTC görünümü için kötü olduğunu belirtiyor.

Analist, güçlü trendlerin güçlü temeller üzerine kurulduğunu belirtiyor. Piyasanın temellerini ise birikim aşamaları oluşturuyor. Ancak bu sefer yükseliş trendi çok hızlı oldu ve birikim aşaması da 10 günün altında.

CryptoISO ismini kullanan analist şöyle açıklıyor: “14k’ya ralli 130 günlük birikim aşamasından sonra geldi. 10.5k ise 50 günlük birikimden sonra. Şimdi ise birikim aşaması 10 günden az.”

Orta vadeli BTC görünümü, Bitcoin için sorun oluşturabilecek verilere işaret ediyor. Bir analist, son 10,400 dolara rallinin çok kısa bir birikim aşamasından sonra yaşandığını belirtiyor. Bu da trendin temellerinin zayıflığına işaret.

Grafik: CryptoISO

Kaynak

Etiketler: