BTC : 82596 ₺ ETH : 2925 ₺ XRP : 1.911 ₺ LTC : 369.1 ₺ USDT : 7.576 ₺ XLM : 0.607 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoinCardano Haberleri
  3. Önümüzdeki 2 hafta Cardano Shelley güncellemesi için çok önemli

Önümüzdeki 2 hafta Cardano Shelley güncellemesi için çok önemli

Önümüzdeki 2 hafta Cardano Shelley güncellemesi için çok önemli
0

Önümüzdeki 2 hafta Cardano Shelley güncellemesi için çok önemli. Shelley testneti artık bir haftadır deneniyor ve Cardano’nun kurucu Charles Hoskinson’a göre “son derece başarılı”.


Önümüzdeki 2 hafta Cardano Shelley güncellemesi için çok önemli

Cardano Shelley testneti geçen hafta başı başlatıldı. Bunun için seçkin bir grup operatör toplanarak Cardano ağını test ediyor. IOHK CEO’su Charles Hoskinson’a göre, testnet şimdiye kadar son derece başarılı oldu ve IOHK’ye önemli bilgiler sağladı. Buna rağmen önümüzdeki iki hafta da Shelley güncellemesinin geliştirilmesi için hayati öneme sahip olacak. Çünkü şirket bu süre zarfında hem yeni sorunlar hem de planlı optimizasyonlarla ilgilenmek zorunda kalacak.

Shelley testneti, hem Cardano ağı hem de onun oluşturan IOHK şirketi için başarılı geçiyor. 11 Mayıs’ta başlayan testnete IOHK’ya yakın olan stake havuzu operatörü katılıyor. Teorik olarak bu testnetin şirkete Shelley mainnet başladığında nasıl görüneceği ile ilgili bilgiler sunması planlanıyor.

İlgili – Hoskinson’dan Shelley yorumu: Ethereum Cardano’nun 2 yıl gerisinde

koinmedya_brave

Bu testnetin başlamasından bu yana bir hafta geçti ve Charles Hoskinson da Youtube üzerinden Shelley’in denemelerinin nasıl geçtiği ile ilgili bilgi verdi.

Cardano’nun kurucu Charles Hoskinson, Shelley testnet için “son derece başarılı” ifadesini kullanıyor.

Stake havuzu operatörleri, IOHK’nın belirlediği denemeleri titizlikle çalıştırıyor. Hoskinson, bu denemelerin iki faydası olduğunu söylüyor. Birincisi, operatörlere ağı nasıl çalıştıracaklarını öğretmiş oluyor. İkincisi ise IOHK için ağın işleyişi ile ilgili önemli bilgiler sağlıyor. Bunun üzerinden şirket her bir havuz operatörünün yaptıklarını değerlendirebiliyor.

Hoskinson, takımının 19 havuz operatörü için oluşturulan kontrol listesini takibini gerçekleştirdiğini belirtiyor. Operatörler de verilen denemeleri başarıyla gerçekleştiriyor.

İlgili – Cardano (ADA) Kurucusu Öyle Bir Kripto market hacminden bahsetti ki!!!

İstatistikler şimdiye kadar iyi görünüyor. Buna rağmen kullanışlılık ile ilgili düzeltilmesi gereken şeyler de var.

Hoskinson, Shelley’i test eden öncülerin önemini de vurguladı. Bunlar IOHK’dan değil. Ayrıcan bunlar ağa daha fazla kullanıcı çekecek. Hepsine Shelley ile olan deneyimlerini detaylandıran videolar oluşturma ve bunları topluluğa paylaşma kullanma talimatı verildi. Öncü operatör sayısı da Pazartesi gününden bu yana 19’dan 32’ye çıktı, çünkü hepsine iki kişiyi daha ağa davet etme talimatı verildi.

Kaynak

Etiketler:
Total
0