BTC : 81801 ₺ ETH : 2742 ₺ XRP : 1.825 ₺ LTC : 348.7 ₺ USDT : 7.655 ₺ XLM : 0.56 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Önde gelen borsanın delist kararı altcoinler için endişeleri artırıyor

Önde gelen borsanın delist kararı altcoinler için endişeleri artırıyor

Önde gelen borsanın delist kararı altcoinler için endişeleri artırıyor
0

Önde gelen borsanın delist kararı altcoinler için tehlike çanları çalıyor anlamına geliyor. Uzayan ayı piyasası durumu küçük altcoinlerde işlem hacmi ve değeri sıfır seviyesine kadar çekti.


Önde gelen borsanın delist kararı altcoinler için endişeleri artırıyor

Yatırımcılar uzun süredir 2017’deki gibi bir boğa rallisi bekliyor. Çünkü böyle bir koşuda ilk sıralarda yer alan kripto paralar yükselirken, küçük altcoinler de devasa kazançlar sağlayabiliyor. Sonuçta da piyasanın önlerine doğru sıçramalar yapıyorlar.

Tabii beklenen böyle bir ralli yaşanmadı. Bunun aksine ise kripto piyasaları ayı durumuna geçince bu altcoinlerin çoğu sıfır seviyelerine kadar düştü. Sonuçta ise borsalar tarafından delist ediliyorlar.

Küçük kriptolar ölürken Poloniex çok sayıda altcoini delist etti

Poloniex yakın bir zamanda yaptığı duyuruda, çok sayıda kripto parayı platformdan delist yapacağını bildirdi. Bunlar arasında DigiByte, Factom, MaidSafeCoin, Omni, Primecoin, Vertcoin ve Viacoin de var.

koinmedya_brave

İlgili – Poloniex 7 kripto parayı delist ediyor

Söz konusu tokenler arasında en büyüğü DigiByte ve 75 milyon dolar piyasa değerine sahip. Bununla da kripto paralar arasında en büyük 55 kripto. Dikkat çeken bir diğeri Omni. Çünkü ilk ICO’lardan biri ve Tether’i (USDT) üreten blockchain olarak da biliniyor.

Borsanın bu altcoinleri neden delist ettiğinin sebebi ile ilgili Poloniex’in blog yayını üzerinden açıklama geldi. Açıklamada, “borsanın performansını artırmak ve müşterilerimize daha iyi hizmet vermek” ifadeleri yer alıyor.

Açıklamanın devamında zaman zaman varlıkları delist ettiklerini de belirtiyorlar. Bununla da “müşterilere sektörü besleyen en yenilikçi projelere erişim sağlamak ve varlıkların müşterilerimizin yüksek standartlarını karşılamasını sağlamak” amaçlanıyor deniliyor.

İlgili – Poloniex KYC istemeyen hesaplar sunuyor – Düzenleyiciler ne der?

Altcoinler pump yapamıyor

Küçük altcoinlerin azalan işlem hacmi, genel kripto para piyasasının uzayan ayı döneminin bir sonucu. Bu ayı piyasası daha önce altcoinlerde döngüler ile gelen parabolik trendleri de yok etti.

Kripto para sektörünün popüler ismi Nic Carter, son tweetinde bu konuda konuşarak, Poloniex’te yaşanan delist olayına da atıfta bulundu.

Nic Carter şöyle yazdı: “Ayrıca eski altcoinlerin kaç döngüdür pump yapmadığının bir kanıtı (çok az istisna var). Yeni altlar yerini alıyor. Ancak net etki yatırımcıların kaybetmesi.”

Yüksek ihtimalle kripto para borsaları tokenleri delist etmeye devam edecek. Özellikle de yatırımcıların çok fazla etkileşimde olmadıklarını.

Kaynak