BTC : 66069 ₺ ETH : 1643 ₺ XRP : 1.377 ₺ LTC : 320.7 ₺ USDT : 6.752 ₺ XLM : 0.553 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Ethereum Onaylandı: Ethereum İstanbul hard fork tarihi belli oldu

Onaylandı: Ethereum İstanbul hard fork tarihi belli oldu

Onaylandı: Ethereum İstanbul hard fork tarihi belli oldu
0
huobi_koinmedya

Ethereum İstanbul hard fork tarihi belli oldu. Ethereum (ETH) Vakfı ekip lideri Péter Szilágyi, ağın beklenen Istanbul hard fork’unun 4 Aralık’ta başlatılacağını onayladı.


Ethereum İstanbul hard fork tarihi

Ethereum İstanbul hard fork tarihi belli oldu.

Ethereum (ETH) Vakfı ekip lideri Péter Szilágyi, ağın beklenen Istanbul hard fork’unun 4 Aralık’ta başlatılacağını onayladı.

koinmedya_brave

Szilágyi, 7 Kasım’da gönderilen iki tweet ile Istanbul’un 9.069.000 numaralı blokta başlayacağını belirtti. Geth mainnet düğüm işleticileri, hard fork’un başlatılması için kullanılacak.

Geth, Ethereum ağının düğümlerinin yöneten en bilindik iki istemciden birine verilen isim, diğeri ise Parity.

https://twitter.com/peter_szilagyi/status/1192360910314262529

koinmedya_brave

 

Ethereum, 2.0 yaklaşıyor

Istanbul’un en önemli özelliği; ”ProgPow” adlı, ASIC madencilerinin ağ üzerindeki avantajlarıyla mücadele etmek için tasarlanmış yeni bir programa dayalı Proof-of-Work (PoW) algoritmasının uygulanıyor olmasıdır.

“ASIC”, belirli bir hashing algoritmasına dayalı kripto paraların madenciliğini etkili bir şekilde yapmak için uygun hale getirilmiş Uygulamaya Özgün Tümleşik Devre (ASIC) çiplerini kullanan madencilik donanımlarını ifade ediyor.

Grafik işleme birimlerini (GPU) kullanan projeler, tam tersine daha az özelleştirilmiştir. ASIC kullananlar ile ağ ödülleri konusunda rekabet etmekte zorlanıyorlar.

Ethereum’un geliştiricileri, Istanbul’un uygulanmasını iki aşamaya bölmeye karar veriler. İlk aşama Ekim ayında, altı Ethereum İyileştirme Teklifi’nin (EIPs) testnet entegrasyonu için seçilen bir versiyonu ile başladı.

Bu yıl Şubat ayında tamamlanan Constantinople iyileştirmesinin ardından, İstanbul, ağın Ethereum 2.0’a geçişindeki en son hard fork’u temsil ediyor. Ethereum’un son iyileştirmesinin 2020’de gerçekleşmesi bekleniyor.

Serenity olarak da bilinen Ethereum 2.0, ağı hisse ispatı (PoS) algoritmasına geçirecek ve ölçeklenebilirlik, ekonomik kesinlik ve güvenlik gibi temel sorunları iyileştirecek.

Aragon DAO platformu, Istanbul’u reddetti

Ethereum tabanlı merkeziyetsiz otonom organizasyonlar (DAO) yaratan açık kaynak yazılım projesi Aragon’un topluluk üyeleri, bu ayın başlarında protokolün ProgPow’a geçişine karşı olduklarını duyurdu.

Aragon One CTO’su Jorge Izquierdo, Istanbul’un başlamasıyla Aragon platformundaki neredeyse 680 akıllı sözleşmenin bozulacağını belirtti:

“Sahip olduğumuz sorun, hard fork‘un gerçekleşmemesi için yeterince önemli sayılmadı. Bizim açımızdan çok şanssız olsa da, anladığımız bir durum.”

Kaynak

Ethereum hakkında daha fazlası için tıklayın

Etiketler: