BTC : 68.24 ₺ ETH : 2.205E-5 ₺ XRP : 32.28 ₺ LTC : 0.07084 ₺ USDT : 4.184 ₺ XLM : 16.38 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Okex Zcash ve Dash gibi kripto paraları delist edebilir

Okex Zcash ve Dash gibi kripto paraları delist edebilir

Okex Zcash ve Dash gibi kripto paraları delist edebilir
0

OKEx anonim işlem gören kripto paraları listeden çıkarıyor. OKEx borsası Zcash ve Dash kripto paralarını delist etmeyi düşünüyor. OKEx bu konuda henüz kesin kararını vermiş değil.


OKEx Borsasında Zcash ve Dash delist olabilir

Bugün siz değerli okuyucularımıza Poloniex Borsasının 6 kripto parayı listelemekten vaz geçtiğini duyurduk. Poloniex’in böyle bir karar vermesinde söz konusu 6 kripto paranın işlem hacmindeki düşüşler etkili oldu. Güney Kore merkezli kripto para borsası OKEx ise regülasyonlar nedeniyle bazı kripto paraları delist yani listeden çıkarmayı planlıyor. OKEx’ in delist yapmayı düşündüğü kripto paraların başında Zcash ve Dash geliyor. Şimdilik OKEx delist kararını gözden geçiriyorum mesajını verse de yatırımcılarda bu iki kripto para listeden çıkarılacak algısı oluştu.

Lütfen Bkz: Poloniex 6 kripto parayı listeden çıkarıyor

OKEx Borsası, geçtiğimiz Eylül ayında 5 kripto parayı listeden çıkaracağını duyurmuştu. Bu kripto paralardan Monero (XMR), Horizen (ZEN) ve Super Bitcoin (SBTC) zaten listeden çıkarıldı. Zcash ve Dash halihazırda OKEx’de listeleniyor ancak delist konusundaki karar şimdilik gözden geçiriliyor.

koinmedya_brave

G20 toplantısı sonrasında kripto para regülasyonları konusunda FATF’ın standartları dikkate alınacak kararı alındı. Bu çerçevede KYC (müşterini tanı) protokolleri nedeniyle kripto para üzerinden yapılan anonim işlemler yasaklandı. Yukarıda bahse konu olan kripto paraların delist edilmesinde bu kararlar etkili oldu. Özellikle suçun ve terörün finansmanın önlenmesi konusunda KYC protokolleri, kanun yapıcılar tarafından katı biçimde uygulanmak isteniyor.

Dash yazının kaleme alındığı saatte 71,14 dolardan işlem görüyor. Sıralamada ise 18’inci. Bugün Dash değerinde yüzde 1,3’lük bir düşüş yaşanıyor. Zcash ise 37,78 dolardan işlem görüyor ve piyasa büyüklüğü açısından ise 28’inci sırada. Zcash fiyatları henüz OKEx’in kararından olumsuz etkilenmedi.

Lütfen Bkz: Bitcoin hodlers nedir ve kimlerdir?

Kaynak

Etiketler: