BTC : 65700 ₺ ETH : 1639 ₺ XRP : 1.373 ₺ LTC : 318.2 ₺ USDT : 6.766 ₺ XLM : 0.5444 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin “Değerinin artacağı bir şey bekliyorsanız, o Bitcoin olacaktır”: Mark Yusko

“Değerinin artacağı bir şey bekliyorsanız, o Bitcoin olacaktır”: Mark Yusko

“Değerinin artacağı bir şey bekliyorsanız, o Bitcoin olacaktır”: Mark Yusko
0
huobi_koinmedya

CEO Mark Yusko CNBC’de önemli açıklamalarda bulundu. Yusko, değerinin artacağı bir şey bekliyorsanız, o Bitcoin olacaktır, diyor.


O Bitcoin olacaktır

Morgan Creek Capital’ın CEO’su Mark Yusko, CNBC’de Korona Virüsünün ardından yaşanacak gelişmelere yönelik önemli açıklamalarda bulundu. Birçok yorumcu gibi Yusko da salgından sonra yaşanacak çok ciddi boyuttaki krize dikkat çekiyor. Yusko konuyla alakalı şu açıklamada bulundu:

“Yaklaşan ekonomik şok dalgası şu ana kadar tecrübe etmediğimiz boyutta geliyor. 1930’larda yaşananlara oldukça benzeyecek.”

Krizin etkisi S&P 500 ve Dow Jones gibi birçok finansal göstergede kendini göstermeye başladı. S&P 500’de 20 Şubat 2020’ye kıyasla yüzde 25’lik bir daralma yaşanıyor.

Lütfen Bkz: Fransa Merkez Bankası dijital parası için süreci başlattı

koinmedya_brave

Yusko kayıpları engellemek için henüz geç olmadığını belirtiyor. Bu süreçte Yusko nakit için “Nakit, kraldır” nitelendirmesinde bulunuyor. İkinci sırada ise Bitcoin’in beklediğini ileri sürüyor.

Yusko, salgının ekonomik etkilerini telefi etmek için haftalar ve aylara değil çeyrek dönemlere ve yıllara ihtiyaç duyabiliriz diyor.

Yusko Bitcoin için oldukça olumlu yorumlarda bulundu. Yusko’ya göre Bitcoin finansal sistemin olası çöküşüne karşı bir sigorta gibi.

koinmedya_brave

Lütfen Bkz: Bitcoin menkul kıymetler piyasaları ile tekrardan negatif ayrışmaya başladı

Yusko:

“Devletin teşvik paketleri karşılığında fiat para birimleri, özellikle Batı Medeniyeti ülkelerinin para birimleri negatif etkilenecek. Eğer değerinin artacağı bir şey bekliyorsanız o Bitcoin olacaktır.”

Kaynak