BTC : 1.793 ₺ ETH : 6.78E-6 ₺ XRP : 68 ₺ LTC : 0.0008476 ₺ USDT : 342 ₺ XLM : 526.6 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Nimbus Nedir? Gelecek Vaad Ediyor mu?

Nimbus Nedir? Gelecek Vaad Ediyor mu?

Nimbus Nedir? Gelecek Vaad Ediyor mu?
0

Nimbus nedir ve sektörde tam olarak hangi soruna çözüm sunmayı amaçlamaktadır? Tüm dünyadan kriptopara meraklılarını bir araya getirmek büyük bir mücadele gerektiriyor. Nimbus, özellikle Ethereum için büyük bir etki yaratmayı amaçlıyor ve Nimbus müşterisi uzun vadede bu hedefe ulaşabilir.


Nimbus Nedir

Kripto para meraklısı pek çok insan, Ethereum’un öncelikle geliştiriciler ve kodlama tutkusu olan insanlar için tasarlanmış bir ekosistem olduğunu bilir. Ethereum aynı şekilde kullanılabilmesine rağmen, Bitcoin gibi ödeme odaklı değildir. Nimbus Ethereum’un kitleler tarafından kabul edilmesinde büyük rol oynamaktadır.

Nimbus aslında merakla beklenen Ethereum 2.0 sürümünün Sharding sunucusu diyebiliriz. Peki Ethereum 2.0 Nedir?

Ethereum 2.0 hakkındaki detaylı bilgileri şu linkten ve şu linkten okuyabilirsiniz

koinmedya_brave

Nimbus Nasıl Çalışıyor?

Ethereum taraftarları tarafından kullanılabilmesine rağmen, Nimbus hala bir araştırma projesi. Nimbus projesi, açık alıcılara ve Ethereum’la ilgili diğer gelişmelere fırsat verecek. Nimbus ekibi, Nimbus’un Ethereum 2.0’ın geleceğinde önemli rol oynayacağından emin. Önümüzdeki yıllarda Ethereum’da çok önemli gelişmeler olacak ve bu gelişmeler kriptopara dünyasına damga vuracaktır. Ethereum 2.0 özellikle ölçeklendirilebilirlik alanındaa çektiği sıkıntıları Sharding projesi ile aşmayı umuyor. Sharding’in ana ayaklarından birisi ise Nimbus

Nimbus, modüler bir yaklaşıma izin verecek şekilde tasarlanmıştır.  Ethereum’u bir bütün olarak nasıl etkileyeceğini ilerde göreceğiz ama Nimbusun pekçok yeni iş modelinin kilidini açacağı kesin. Ölçme ve değerlendirme alanında yapılan tüm araştırmalar, daha ileride Ethereum’un merkezi olmayan ekosistemine yardımcı olmayı amaçlıyor.

Nimbus Gelecek Vaad Ediyor

Nimbus, Solidite veya Ethereum ile ilişkili herhangi bir başka kodlama dili yerine yerel Nim programlama dilini kullanıyor. Hafif bir dil kullanmak, uzun vadede bu proje hakkında daha fazla insanı heyecanlandıracak ve aynı zamanda Iot makineleri gibi cihazlar için çok daha verimli olacaktır.

Nimbus ekibinin ulaşmaya çalıştığı birkaç uzun vadeli hedef var. Birinci hedef  Web3 kümesinin tamamını desteklemek için bir mobil alıcı geliştirmek. İkinci hedef ise yerleşmiş cihazlar için kodu en uygun hale getirmek . Bu hedeflerin gerçekleşmesi piyasaya büyük bir meydan okuma olacaktır.

Nimbus yol haritasına şu linkten ulaşabilirsiniz

Nimbus nedir sorusuna cevap vermeye çalıştık. Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.