BTC : 84750 ₺ ETH : 2811 ₺ XRP : 2.185 ₺ LTC : 429.1 ₺ USDT : 7.296 ₺ XLM : 0.7695 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Nike ayakkabılara VET damgası!

Nike ayakkabılara VET damgası!

Nike ayakkabılara VET damgası!
0
huobi_koinmedya

Nike ayakkabılara VET damgası vuruldu. Avusturalya’lı ayakkabı üreticileri, Nike lisanslı sneakerların doğrulanmasında VeChain’i (VET) tercih ettiler.


VeChain (VET), bir blockchain projesi. Ve şimdi, tedarik zincir yönetimi ve iş süreçlerini geliştirmeye odaklanan bu proje, Avusturalya’lı ayakkabı üreticilerince tercih edildi. Case Shiel ve The Kickz Stand isimli üreticiler, 28 Haziran 2020 tarihinde piyasaya sürülecek olan Nike Air Max 1 sneakerlerin doğrulanma sürecini VET ile yönetecekler.

Case Shiel & The Kickz  için bu blockchain teknolojisi, Nike ayakkabılara VET damgası anlamına geliyor

Küresel Marka Sahtecilik 2018-2020 raporuna göre, lüks markalar 2018’de sahteciler yüzünden 30 milyar doların üzerinde kayba uğradılar. Ve küresel sahteciliğin total değerinin 2020 sonuna kadar 1.82 trilyon doları bulması bekleniyor.

Bakınız:Chainlink (LINK) adres sayısı ilk 6 ayda yüzde kaç artış gösterdi?

koinmedya_brave

28 Haziran 2020’de piyasaya sürülecek olan Nike Air Max 1 Cherry sneakerlerin sahtecilerden korunması için Case Shiel ve The Kickz Stand, VeChain’i (VET) benimsediler.

Nike ayakkabılara VET damgası dolaylı yoldan vurulmuş oldu. Çünkü doğrudan bir işbirliği şu an itibariyle söz konusu değil. VeChain blockchain, Case Shiel ve The Kickz Stand tarafından, Nike lisanslı sınırlı sayıdaki Air Max 1 Cherry sneakerlerin doğrulanma sürecinde kullanılacak.

The Kickz Stand tarafından şu tweet atıldı:

“2005’te @Stussy SB Dunk piyasaya sürüldü. 15 yıldan sonra şimdi bir klasiğe saygı sunuyoruz. @chase_shiel ve @KickzStand ile Air Max 1Cherry’i tanıştırıyoruz. @vechainofficial tarafından güçlendirilmiştir. Piyasaya sürülme tarihi: 28/06 https://chaseshiel.com #vechain #vechainthor “

 

koinmedya_brave

 

İleriye dönük bir adım

Şunu belirmek gerekir: Nike ayakkabılara VET damgası vurulmasından önce, ayakkabı üreticileri VeChain ile ilk beraber hareket etmeye Kasım 2019’da başladılar. Bu tarihte üreticiler, Mars Yard Off White AJ1 sneakerlerin alıcılar tarafından doğrulanması sürecinde VeChain blockchain ile işbirliği yaptılar.

Şimdi, VeChain’in Asya ve Avusturalya başkan yardımcısı Sarah Nabaa, Nike Air Max 1 Cherry sneakerlerin doğrulanmasında VeChain Toolchain’in benimsenmesini tanımladı. Nabaa, bunun ileri görüşlü bir manevra olduğunu söyledi.

Ekibin söylediğine göre VeChain tarafından desteklenen bir çip, her bir Nike Air Max 1 Cherry sneakerin kutusuna yerleştirilecek. Ve alıcılar, alınan ürünle ilgili endişelerini gidermek için, bu çip vasıtasıyla önemli bilgilere ulaşabilecekler. Buna sneakerin üretim tarihi, lokasyonu ve daha fazlası dahil. Bilgiler, ürün üzerindeki QR kodunun basitçe taranmasıyla elde edilebilecek.

VeChain’in 2015’te Louis Vuitton Çin eski CIO’su Sunny Lu tarafından lansmanından bu yana, proje önemli ortaklıklar kurarak ve her hafta yeni kilometre taşları koyarak güç kazanmaya devam ediyor.

BTCManager 19 Haziran 2020’de, Finlandiya bazlı kargo firması Viking Line’ın VeChain işbirliğini rapor etti. Buna göre firma,  COVID-19 pandemisinden korunma önlemleri kapsamında DNV GL’den VeChain ile güçlendirilmiş My Care doğrulamasını başarılı bir şekilde uygulamaya başladı.

Teknik cepheden bakıldığında, bu yılın Nisan ayında VeChain’in, VeChain Thor v1.3.3’ü başlattığını görüyoruz. Bu verisyon, networkun önceki versiyonlarındaki bazı sorunların çözümü için geliştirildi. Yazı hazırlandığı esnada VeChain (VET) %0.75 artışla 0.008975 dolardan işlem görüyordu. Ve CoinMarketCap’a göre 497.69 milyon dolarlık bir market kapasitesine sahipti.

Kaynak