BTC : 1.791 ₺ ETH : 6.78E-6 ₺ XRP : 67.5 ₺ LTC : 0.0007986 ₺ USDT : 340 ₺ XLM : 520.8 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Nic Carter’a göre kripto paralar blockchain’den daha değerli

Nic Carter’a göre kripto paralar blockchain’den daha değerli

Nic Carter’a göre kripto paralar blockchain’den daha değerli
0

Yatırımcı Nic Carter, kripto paraları daha devrimsel ve yenilikçi görüyor. Carter için kripto paralar blockchain’den daha değerli ancak bunun için kamu otoritelerinin etkin bir denetim ağı kurması gerekiyor.


Kripto paralar blockchain’den daha değerli

2018 yılında Alibaba’nın kurucusu Jack Ma’ya kripto para çıkaracak mısınız diye soruluyor. Ma, kripto paraların spekülatif bulduğunu ancak kripto paraların ardındaki teknoloji olan blockchain’in ise yüksek potansiyele sahip olduğunu iddia etti. Ünlü ABD’li yatırımcı ve milyarder Warren Buffet de kripto paraları spekülatif olduğunu ve blockchain’i gelecek vaat ettiğini ileri sürenlerden.

Lütfen Bkz: Stellar XLM arzı ile ilgili önemli gelişme

Castle Island Venture’ın kurucusu Nic Carter ise bu konuda Jack Ma ve Warren Buffet’in aksine asıl gelecek vaat edenin kripto paralar olduğunu iddia ediyor. Kripto paralar, piyasadaki birçok dolandırıcı ve olumsuz vakalara rağmen hala olduğu yerde duruyor. Bu durum kripto paralarının ekonomik hayatta vaat ettiği değişimden ve yenilikten kaynaklanıyor.

koinmedya_brave

Kripto para piyasalarında Kanada merkezli Quadriga CX borsası ve benzer hadiselerin yaşanmaması için kamu otoritelerin gerekli önlemleri alması gerekiyor. Quadriga CX Borsası sahibi Gerald Cotten, Hindistan’da yakalandığı bir hastalık sonrası hayatını kaybetmiş ve önemli şifreler de kendisi ile mezara girdi. Milyonlarca dolar değerinde kripto para bu sayede ulaşılmaz hale geldi. Nic Carter, hikâyenin bu şekilde gelişmediğini düşünüyor ve olayın ardında farklı şeylerin aranması gerektiğini söylüyor.

Lütfen Bkz: Tron ve Disney arasında patent sorunu

Carter’a göre Quadriga CX zaten bir Ponzi yapılanmasıydı ve otoritelerin bu yapılanmanın faaliyetlerine izin vermemeleri gerekiyordu. Carter’a göre kripto para borsaları ne kadar varlıklarının olduğunu bellirli aralıklarla kamuoyuna duyurmalı ve tüm finansal işlemlerini şeffaf biçimde yerine getirmeli. SEC gibi kurumlar ise bunları ciddi biçimde denetlemeli. Bu sayede kripto para devrimi daha hızlı gerçekleşir.

Kaynak