1. Anasayfa
  2. İnceleme
  3. Güncel Nervos Network (CKB) rehberi: CKB token nedir CKB token yorum-analiz ve haber

Güncel Nervos Network (CKB) rehberi: CKB token nedir CKB token yorum-analiz ve haber

Güncel Nervos Network (CKB) rehberi: CKB token nedir CKB token yorum-analiz ve haber
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Nervos Network (CKB token) , “Bitcoin ve Ethereum gibi blockchain’lerin karşılaştığı en büyük zorlukları çözen protokoller derlemesi” olduğunu iddia eden açık kaynak kodlu bir ekosistem.


Nervos Network (CKB token)nedir?

Bitcoin bugün dünyanın en güvenli ve güvenilir “değer deposu (store of value)” blockchain’i. Ancak, Bitcoin yalnızca kendi kripto parasını (BTC) güvenli bir şekilde saklayabiliyor. Ayrıca gelecekteki zorluklarla başa çıkamayabilir ve yine gelecekteki ölçeklendirme çözümleri için de tasarlanmadığı bir gerçek.

Ethereum ise en çok kullanılan “token ve akıllı sözleşme platformu”dur. Ancak, ağda yaratılan değer ETH’nin token fiyatına yansımıyor (Belki ETH POS sistemine geçtikten sonra bu durum değişebilir).

 

ckb token Güncel Nervos Network (CKB) rehberi: CKB token nedir CKB token yorum-analiz ve haber

Platformda 2 katman söz konusu:

İlk katman Proof of Work sistemiyle çalışıyor. Bu katman akıllı sözleşmelere izin verirken herhangi bir kripto varlığının güvenlik, değişmezlik ve izin gerektirmeme gibi özelliklerle saklanmasını sağlıyor.

İkinci katman ölçeklendirme ve “değer deposu (store of value)” tasarımı özellikleri sunarak yerel token CKByte ile toplam ağ değerini yakalar.

Özetle, Nervos Yazının başlangıcında bahsettiğimiz Bitcoin ve Ethereum’un eksikliklerini tek elden tamamlamış oluyor.

Ne tür çözümler vadediyor:

Sınırsız ölçeklenebilirlik ve uygulamalar, güvenlik ve verimlilik, çok hızlı ve ücretsiz işlemler, yeni blockchain uygulamaları için esneklik…

CKByte

ckb token Güncel Nervos Network (CKB) rehberi: CKB token nedir CKB token yorum-analiz ve haber

CKByte (Common Knowledge Byte), Nervos CKB’nin (Common Knowledge Base) yerel token’ıdır.

CKByte, Common Knowledge Base (Ortak Bilgi Bankası olarak çevrilebilir) blokzincirinin mülkiyetini temsil eder. Burası bir değer deposu olarak ve kaynak yönetimi için kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

Arazi sahibi olmakla eşdeğer olan CKByte ile varlıkları, akıllı sözleşmeleri ve diğer “ortak bilgi” türlerini depolamak veya alanınızı kiralamak için kullanabilirsiniz.

Nervos network’ü (ağı) büyüdükçe, CKByte token’ına olan talebin de artması bekleniyor.

Bu sistem ağ katılımcılarını bir araya getiren ve ağın varlık deposu özelliklerini geliştiren yenilikçi bir kripto-ekonomik tasarımdır.

Nervos Network ile gerçekleştirebilecekleriniz;

Sınırsız Ölçeklenebilirlik ve uygulamalar (app’ler),

Güvenliği korurken üst seviyede verimlilik ve ölçeklendirme,

Işık hızında ücretsiz işlemler (transactions),

Yeni blockchain uygulamalarında esneklik.

İlginizi çekebilir: Ethereum 2.0 nedir? Ethereum 2.0 ETH fiyatlarını etkileyecek mi? Ethereum 2 hakkında bilmediklerimiz

TAKIM

Projenin kripto alanında oldukça uzman geliştiricileri var.

Çekirdek ekip üyeleri tarafından yapılan geçmiş projeler arasında Ethereum clients (ruby-ethereum ve pyethereum), Spark Pool, imToken, CITA ve Peatio ile Ethereum ve Bitcoin için çekirdek protokol araştırma ve geliştirme çalışmaları bulunmakta.

Kurucu Ortaklar

Terry Tai

Çin’in en popüler teknoloji podcastlerinden biri olan Teahour.fm’in kurucu ortağı ve Yunbi & Peatio kripto borsasında çekirdek geliştirici

Daniel Lv

imToken’ın eski CTO’su (dünyanın en popüler Ethereum cüzdanlarından), eski Yunbi CTO’su ve ruby-china.org ve KOL kurucu ortağı

Kevin Wang

Launch School’un kurucu ortağı. Daha önce IBM Silicon Valley Lab’de danışman ve mühendis olarak kurumsal veri çözümleri üzerinde çalışmış.

Ekipte 18 kişi daha var. Bu çok iyi bir rakam.

Danışman sayısı üç ve onlar da alanlarında tanınan uzmanlar.

Takımın tamamını görmek için TIKLAYINIZ.

CKB token roadmap

ckb-token-nedir

Nervos (CKB token)  ile ilgili ayrıntılı bilgiler için TIKLAYINIZ.

Twitter’a giriş tarihleri Mayıs 2018. Takipçi sayıları 4978. Bu sayının daha yüksek olmasını beklerdim.

Telegram’da bu sayı 6205. Daha iyi.

Sonuç olarak, proje içeriği ama özellikle ekip özellikleri dikkate alındığında Coinbase’de listelenirse şaşırmayacağımız bir proje.

Kripto Paralar ve Temel Analiz kitabımı incelemek veya almak için TIKLAYINIZ.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.