BTC : 63646 ₺ ETH : 1594 ₺ XRP : 1.219 ₺ LTC : 287.6 ₺ USDT : 6.877 ₺ XLM : 0.4725 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. NEO coin projesi yeni ürünlerini tanıttı

NEO coin projesi yeni ürünlerini tanıttı

NEO coin projesi yeni ürünlerini tanıttı
0
huobi_koinmedya

NEO coin projesi ekibi, NEO 3.0’ın başlamasından önce yeni ürünleri içeren araçlar setini tanıttı. Bu araçların blockchainde çalışmayı kolaylaştırması ve daha fazla geliştiricinin platformu kullanmaya teşvik etmesi bekleniyor.


NEO coin projesi blockchaini için yeri araçları tanıtıldı

Bu çerçevede üç ürün tanıtıldı. Bunlardan biri “NEO•ONE” ve geliştiriciler için yeni bir kodlama çerçevesi sağlıyor. Amaç geliştiricilerin yeni merkezsiz uygulamaları (dApps) hızlı ve kolay bir şekilde oluşturması, test etmesi ve dağıtmasına yardımcı olmak. Ayrıca NeoFS ismi verilen yen bir merkezsiz depolama sistemi var. Üçüncü yeni ürün ise geliştiriciler arasında popüler olan Microsoft Visual Studio üzerinde yeni akıllı sözleşme araç seti olarak tanıtıldı.

Her üç ürün de ilk defa NEO Topluluğu Toplantısı’nda duyurulmuştu. Bir hafta süren kongre sırasında en başta NEO’nun geleceği ve genelde ise Çin ve dünya genelindeki blockchain sektörünü ilgilendiren konular konuşulmuştu.

Toplantıdan söz açılmışken, Da Hongfei kurucusu yeri ürünlerin “geliştiricilere işletme sınıfı blockchain yeniliklerini gerçekleştirme ve gelecek nesil internet için temel oluşturma konusunda güçlü destek” sağlayacağını söyledi. Ayrıca bu yeni araçların gelecek işbirliklerinin temellerini atacağını kaydetti.

koinmedya_brave

NEO bu aralar, ağın optimize edilmiş versiyonu olan NEO 3.0’ı piyasaya sürme hazırlıkları içinde. Plana göre bu versiyonun 2020’nin ilk çeyreğinde piyasaya sürülmesi bekleniyor. Hongfei, Mayıs’ta yaptığı duyuruda, 100 milyon dolarlık yeni bir NeoEcoBoost fonunun kurulmasını duyurmuştu. Bu fonun, 3.0 ekosistemini güçlendirebilecek projelere finansal ve teknik destek sağlaması bekleniyor.

NEO’nun son birkaç aydaki ana önceliği altyapıydı. Şirket içi geliştiriciler artık off-chain ölçeklendirme çözümü olan Trinity Network’ü oluşturdular. Ayrıca NEO geliştiricileri Celer Network (CELR) ile blockchaine iki katmanlı bir protokolü entegre etme konusunda görüşmeler yapıyor. Haberlere göre Lightning Network’ten 15 kat daha hızlı. Bu entegrasyon NEO 3.0’ı ölçeklendirerek birçok işlemi kolay yapmasına yardımcı olabilir.

NEO, düşen fiyat ve artan rekabet ortamında ilgi görmeye devam etmek mücadelesi veriyor. Geçtiğimiz Şubat’ta en popüler NEO merkezsiz uygulamalarından biri olan Effect.AI (EFX), rakip blockchain olan EOS’a geçtiğini duyurmuştu. Uygulama, NEO topluluğunun performansı ve yönünün belirsizliği yönündeki eksikliklerinden hayal kırıklığına uğradığını ifade etmişti.

Kaynak

koinmedya_brave
Etiketler: