BTC : 87286 ₺ ETH : 3272 ₺ XRP : 2.235 ₺ LTC : 424.3 ₺ USDT : 7.394 ₺ XLM : 0.7724 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. NEO 3.0 güncellemesi için önemli bir adım daha atıldı

NEO 3.0 güncellemesi için önemli bir adım daha atıldı

NEO 3.0 güncellemesi için önemli bir adım daha atıldı
0
huobi_koinmedya

NEO 3.0 güncellemesi olarak isimlendirilen en yeni güncellemesinin lansmanı beklenirken, kurucusu ve CEO’su Da Hongfei, son güncellemenin ekosisteme ne getireceğini açıkladı.

Neo’daki en büyük değişiklik, çeşitli tokenizasyon hizmetlerinin entegre edilmesinin yanı sıra, 21 komite üyesinin Neo token sahipleri tarafından oylanacağı yeni bir yönetişim sistemi şeklinde olacak.

NEO 3.0 güncellemesi

Neo’nun yaklaşmakta olan NEO 3.0 güncellemesi rekabet gücünü koruyacak. Genellikle “Çin Ethereum’u” olarak adlandırılan Neo, 2019 yılında küresel ayak izini güçlendirecek önemli adımlar atıyor. Bir ABD ofisi açtıktan ve eski bir Microsoft yöneticisini işe aldıktan sonra, şirket Neo blok zincirini 3.0 sürümünün lansmanı için hazırlıyor. Da Hongfei  konuyla ilgili olarak şunları ifade ediyor:

“Neo2’den Neo3’e geçiş Neo’nun tarihindeki en önemli yükseltme olacak.”

koinmedya_brave

Da, CryptoAsia çevrimiçi zirvesi sırasındaki güncellemeye değinerek Neo’nun halka açık bir blockchain’in tüm önemli yönlerini (uyarlanabilirlik, tokenizasyon ve birlikte çalışabilirlik) geliştireceğini söyledi. NEO 3.0 güncellemesi, BFT tarzı konsensüsün yeni bir sürümünü kullanacak.

İlgili yazı için bakınız: Güncel NEO coin rehberi: NEO coin nedir, NEO yatırımı nasıl yapılır, uzmanların NEO coin fiyat tahmini ve yorumları

Temel protokolün üstünde Neo, NeoID adlı bir dijital kimlik sistemine, NeoFS adlı bir dağıtılmış depolama sistemine ve yerleşik bir Oracle’a sahip olacak.

“Neo, doğrudan internete girmenize izin veren ilk blockchain sistemi olacak.”

koinmedya_brave

Ancak Da, en büyük değişikliğin yeni bir yönetişim sistemi ve ekonomik model şeklinde olacağını söyledi.

Sürüm 3.0’da Neo’ya gelen karmaşık yönetişim

Üçüncü versiyonunda Neo, kullanıcıların Neo2 ile alışkın olduklarından oldukça farklı olacak yeni yönetişim ve ekonomik modelleri benimseyecek.

Neo geliştirme departmanı yöneticisi John deVadoss, şu ifadelere yer veriyor:

“Derin değişim burada küresel ölçekte; Akıllı Ekonominin burada ve büyük bir şekilde olduğuna inanıyoruz. ”- ve“ Neo’nun mimarisi ve konsensüs algoritmaları Libra ve diğerleri tarafından da benimsenecek.”

Hongfei’ye göre Neo blok zinciri, Neo token sahipleri tarafından oylanacak 21 komite üyesi tarafından yönetilecek. Komite üyelerinin tamamı Neo blok zinciri için parametre değişiklikleri teklif etmekten sorumlu olacak. Neo3’te Neo sahibi olanlara etkinliği teşvik etmek için “az miktarda” GAS verilecektir. Neo’nun yönetimine aktif katılım ve oylama, kullanıcıların daha fazla GAS kazanmasını sağlayacak.

İlgili yazı için bakınız: Bu hafta takip etmenizde fayda gördüğümüz Bitcoin ve altcoinler: BTC, ETH, XTZ, ADA, NEO

Yeni üretilen GAS, blok zincirindeki farklı rollere dağıtılacak – NEO sahipleri yüzde 10, seçmenler yüzde 85 alacak ve yüzde 5 ise komiteye tahsis edilecek.

21 güçlü komitenin en çok oy alan ilk 7 üyesi Neo’nun uzlaşma nodelarını yönetecek üyeler olacak. Bu 7 node daha sonra dBFT 2.0 kullanarak bloklar halinde uzlaşmaya varılarak yeni bloklar oluşturmaktan sorumlu olacaktır.

Yönetişimin yanı sıra, Neo3’e gelen bir diğer önemli değişiklik de tokenizasyon hizmetleridir. Da, merkezi olmayan saklamasız bir takas olan Switcheo Ağının Neo blok zincirine bağlanacağını söyledi. Hizmet sağlayıcı Liquefy sunan menkul kıymet tokenı da NeoID’yi entegre ederek platformlarında STO yapan kişilerin Neo ile dijital kimlik kullanmalarını sağlayacak.

Da, NEO 3.0 güncellemesinin ne zaman piyasaya sürüleceğini açıklamadı, ancak kullanıcıların bir sürümü diğerine varlıklarını ve akıllı sözleşmeleri dönüştürebileceği veya aktarabilecekleri bir süre boyunca Neo2’ye “bir süre” paralel çalışacağını söyledi.

NEO’nun son fiyatı aşağıdaki şekilde yer alıyor:

Kaynak

Etiketler: