BTC : 78994 ₺ ETH : 2750 ₺ XRP : 2.209 ₺ LTC : 412.3 ₺ USDT : 6.976 ₺ XLM : 0.7403 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Ne olacak bu altcoinlerin hali?

Ne olacak bu altcoinlerin hali?

Ne olacak bu altcoinlerin hali?
0
huobi_koinmedya

Altcoinlerin hali ne olacak? Bitfinex işlem tablosunda ilk sıralara çıkarak kendisine yer edinmiş önde gelen bir Bitcoin balinası, altcoinler ile ilgili korkutucu bir yorumda bulundu. Ona göre BTC’nin bir sonraki yükseliş dalgası öncesi altcoinler kitlesel bir yok oluş yaşayacak.


Altcoinlerin hali ne olacak?

Trader Joe007, yeni tweetinde, birçoklarının sık sık dile getirdiği ve sabırsızlıkla beklediği altcoin sezonunun ufukta olmadığını bildirdi.

Trader Joe007 görüşünü şöyle açıklıyor: “Benim görüşüme göre, shit coinlerin kitlesel olarak yok oluşu bir sonraki Bitcoin rallisinin de ötesine geçecek. Yapmanız gerekeni şimdiden yapın.”

Yine aynı kripto analist, kısa vadede Bitcoi konusunda da boğa olmadığını, hatta tam tersi ayı olduğunu belirtiyor. Ona göre büyük bir satış dalgası yaşanacak. Hatta o kadar büyük olacak ki Mart 2020’de Covid-19 salgınının sebep olduğu çöküşe bile rakip olabilecek düzeyde olacak.

koinmedya_brave

Trader şöyle açıklıyor: “Birçok insan bir düşüş olmasını bekliyor. Evet doğru. Peki, bunlar gerçek bir dump zamanı dipten alım yapmaya hazırlar mı? Yani Mart başında gördüğümüzün bir tekrarı gibi. Ya da daha kötüsü.”

Her ne kadar kısa vade için BTC’nin görünümü ayı olsa da, Joe lider kripto para konusunda uzun vadede boğa kalmaya devam ettiğini de belirtiyor.

İlgili – Güncel altcoin rehberi: Altcoin nedir? Altcoin çeşitleri kapsamlı temel analiz

Uzun vadede boğa olduğunu ise şu sözlerle açıklıyor: “Eğer Bitcoin’in sıfır olacağını düşünüyorsam, neden hala birikim yayayım ki. Neden hala long pozisyonlarımı her zaman tutmaya devam edeyim ki?”

koinmedya_brave

“Bitcoin piyasasında iki tür aktörün sıkı bir savaşı yaşanıyor. Birinci tür aktörler fiat kârlarını biriktirmek için Bitcoin’i kullanıyorlar. Diğer aktörler ise daha fazla BTC biriktirmek için fiat (veya fiat yerine geçen) varlıklardan faydalanıyorlar.”

Ne olacak bu altcoinlerin hali? Sonuç olarak öyle görünüyor ki Bitcoin kripto para piyasasının kalbi olmaya daha uzun bir süre devam edecek. Şimdiye kadar çok sayıda altcoin projesi zaten altcoin mezarlığında yerini aldı.

İlgili – Sıcak para hangi altcoinlere akıyor?

Bitcoin’in 2017’de tüm zamanların en yüksek değerini gördüğü dönemde, birçok taklit altcoin projesi doğmuştu. Bunların bir kısmı özgün bir değer ortaya koyamadı ve çöp oldu. Kimilerine göre ortada hala birçok “shit coin” var. Piyasanın büyük bir sarsıntı yaşaması durumunda bunların da büyük bir bölümünün sektöre veda etmesini görebiliriz.

Zaten kripto para borsaları da zaman zaman artık sıfıra yakın işlem seviyelerine gerileyen altcoinlerin delist ediyor.

Kaynak

Etiketler: