BTC : 84101 ₺ ETH : 2925 ₺ XRP : 1.908 ₺ LTC : 369.8 ₺ USDT : 7.618 ₺ XLM : 0.5962 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. NBA yıldızından 34 milyon dolarlık tokenize bond satışı

NBA yıldızından 34 milyon dolarlık tokenize bond satışı

NBA yıldızından 34 milyon dolarlık tokenize bond satışı
0

Ünlü NBA yıldızından 34 milyon dolarlık tokenize bond satışı 13 Ocak tarihinde gerçekleşiyor. Spencer Dinwiddie, NBA sözleşmesini tokenize ederek piyasaya sürüyor.


NBA yıldızından 34 milyon dolarlık tokenize bond satışı

Brooklyn Nets’te forma giyen Spencer Dinwiddie, NBA sözleşmesini tokenize ediyordu ve bu konuda sona gelindi. Tokenizde edilmiş sözleşme, 13 Ocak tarihinde piyasaya sürülmüş olacak. NBA ünlü basketçinin bu adımının yasal olmadığı ve farklı cezalara muhatap olabileceği konuda açıklamada bulundu. Bu açıklamalara rağmen Dinwiddie, geri adım atmadı ve 34 milyon değerinde token’i piyasaya sürecek.

Lütfen Bkz: Binlerce farklı kripto paranın doğuşuna şahit olacağız

Ünlü basketbolcu bir nevi kendi yeteneği üzerinden oluşturulmuş finansal bir varlık piyasaya sürüyor. Bu finansal ürün ise menkul kıymetler token’ın olarak adlandırılıyor. Spencer Dinwiddie, kendi sözleşmesini tokenize ederek 3 yıl boyunca alacağı ücreti şu anki dönemde peşin olarak alabilecek. Yani Dinwiddie, gelecekte elde edeceği gelire şimdiden ulaşabilecek. Spencer Dinwiddie’nin token’larını alacak yatırımcılar (Spencer Dinwiddie’nin hayranları da diyebiliriz), Dinwiddie’nin yeteneğine bir nevi ortak olacak. Kısaca Dinwiddie’nin attığı her üçlük, yaptığı her smaç ve blok, Dinwiddie’nin yatırımcılarına para olarak dönecek.

koinmedya_brave

Spencer Dinwiddie, tokenlarını alacak hayranları içerisinde seçeceği 8 kişiyi ise “yıldızlar haftasına” götürecek.

Dinwiddie’nin sözleşmesini tokenize etmesine kripto para piyasalarından birçok tanıdık simadan destek geldi. Justin Sun ve Anthony Pompliano, Dinwiddie’nin piyasaya süreceği tokenlara yatırımda bulunacaklarını açıkladılar.

Lütfen Bkz: Euro alanından dijital Euro alanına

Geleneksel finansal piyasalarda şirketler, fon bulmak için hisse senedi piyasalarına giderek halka arzda bulunuyor. Topladıkları fon sayesinde şirketlerine önemli finansal kaynak sağlıyor. Blockchain çağında bir müzisyen veya sporcu kendi yeteneği üzerinden tokenize edilmiş finansal varlıklar piyasaya sürebilir ve piyasadan fon toplayabilir. Veya bir sinema oyuncusu gelecek film projelerini finanse etmek için tokenize edilmiş finansal varlıklar sayesinde piyasadan para toplayabiliyor. Artık blockchain çağında yetenekler de tokenize oluyor.

Kaynak

Etiketler: