BTC : 62472 ₺ ETH : 1559 ₺ XRP : 1.219 ₺ LTC : 286 ₺ USDT : 6.92 ₺ XLM : 0.459 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Nasdaq: Ripple kripto para piyasasındaki çöküşü durdurabilir mi?

Nasdaq: Ripple kripto para piyasasındaki çöküşü durdurabilir mi?

Nasdaq: Ripple kripto para piyasasındaki çöküşü durdurabilir mi?
0
huobi_koinmedya

Ripple kripto para piyasasındaki çöküşü tersine döndürebilir mi? Bugün tahtadaki fiyatına bakınca XRP’nin BTC ile USD pariteleri karşısında biraz gerilediğini görüyoruz.


Ripple kripto para piyasasındaki çöküşü sonlandırabilir

Bugün biraz büyük kriptoların gerisinde olmasına olmasına karşın uzun vadede Ripple genellikle kazandırmıştır. Ripple şirketinin birbirinden iddialı ürünleri var. Bunlardan biri, bankaların sınır ötesi işlemleri gerçekleştirmek için kullandığı SWIFT teknolojisine alternatif xCurrent ürünüdür.

Bakınız: SWIFT, Ripple ekibiyle Paris etkinliğinde karşılaşmak istemiyor

koinmedya_brave

SWIFT teknolojisinin birkaç günde masraflı şekilde gerçekleştirdiği işlemleri Ripple teknolojisi bir kaç saniye içerisinde üstelik neredeyse masrafsız gerçekleştirmekte. İşte tam bu noktada Ripple’ın gücü yadsınmaz bir gerçek.

Bakınız: Ripple ile SWIFT arasındaki savaş devam ediyor

Ripple şirketi başaralı anlaşmaları XRP’yi günden güne daha da güçlendirmekte ve SWIFT yöneticilerinin uykusunu kaçırmaktadır. XRP hem gönderim süresini saniyelere düşürdüğü hem de masrafları neredeyse sıfırladığı toplumsal kabulu hızla yayılmaktadır.

BakınızRipple fiyat beklentisi: XRP 2019’da 20x yapabilir

koinmedya_brave

Bankalarda işlem şöyle gerekleşiyor. Gönderi işlemi yapmak isteyen TL ile XRP satın alabilir ve onu istediği adrese gönderebilir. Bankalar aracılığıyla yapılan bu işlemde tüm masraf 0.00001 XRP’dir. Yani bugünün kuruyla 0.00031 dolar, lira bazında 0,0015 kuruş! İsterseniz 100 dolar isterseniz 1 milyon dolar gönderin, masraf değişmiyor. Komisyon masrafı yok.. Bu Ripple’ın XRP’sinin saklı gücü.

Bakınız: Ethereum, Ripple ve Bitcoin için yarış yeni başlıyor

Ripple şirketinin dünya genelinde 200 orta- büyük ölçüde banka ile anlaşması var. Ve bu bankaların dünyanın farklı yerlerinde binlerce şubesi var. Şu an XRP için dünyanın en geniş toplumsal kabulune ulaşmış para birimi desek sanırım yanlış olmaz.

Bakınız: Constantinople’un ertelenmesi XRP’ye yaradı- Ripple ile Ethereum arasında makas açılıyor

Ripple’ın tek amacı var, o da dünyanın transfer parası olmak. Şu an şirket özellikle Orta Doğu, Güneydoğu Asya, Latin Amerika ve Hindistan pazarına odaklanmış durumda. Bununla birlikte Kuzey Avrupa’da şirketin ağını genişlettiğini görüyoruz. Hızlıca global bir banka ağı kuruyorlar.

Özetlersek,

Peki, blockchain tabanlı paralar tamamen çökebilir mi? Eldeki gerçeklerden konuşalım. Bitcoin çıkalı 10 yıl olmuş. 10 yıl önce 1 dolar bile etmeyen bir kod şu an 3,550 dolar civarında.. Ethereum 117 dolar ve Ripple 0,31 dolar! Dünyada her geçen gün konu ile ilgili bilinç düzeyi arttıkça kripto paraların toplumsal kabulu de genişliyor. Sizce gidişat hangi yönde?

Bakınız: Ripple (XRP)’a Karşı Neden Önyargı Duyuyorlar?

Şu an Kripto paralar yoğun bir ayı piyasasında.. Eğer XRP bankalarda SWIFT’ın yerine alma sürecinde hızını arttırırsa, tüm kripto para piyasasını Ayı piyasasından kurtarabilir ve uzun soluklu boğa koşusuna sebep olabilir.