BTC : 64192 ₺ ETH : 1459 ₺ XRP : 1.352 ₺ LTC : 301 ₺ USDT : 6.797 ₺ XLM : 0.46 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Müthiş iddia: Ethereum enflasyon oranları Ethereum 2.0 ile negatife düşecek!

Müthiş iddia: Ethereum enflasyon oranları Ethereum 2.0 ile negatife düşecek!

Müthiş iddia: Ethereum enflasyon oranları Ethereum 2.0 ile negatife düşecek!
0
huobi_koinmedya

Bitcoin halving’i ile Bitcoin’in yıllı arzı yarı yarıya azaldı. Anlist Eric Corner, Ethereum enflasyon oranlarının Ethereum 2.0 ile negatife düşebileceğini iddia ediyor.


Ethereum enflasyon oranları Ethereum 2.0 ile negatife düşer mi?

Ethereum 2.0 güncellemesinin başlatılma tarihleri hakkında kafa karıştıran açıklamalar gelmeye devam ediyor. 2023’ün 3’üncü çeyreği diye zikredilen tarihin 2020’nin sonuna hatta 2021’e sarkma ihtimali var. Yine de Ethereum yatırımcıları Ethereum 2.0’ın etkileri hakkında oldukça ümitli.

Lütfen Bkz: Arap saçına döndü: Buterin’den Ethereum 2.0 tarihi hakkında kafa karıştıran açıklamalar

Vitalik Buterin geçtiğimiz dönemlerde Ethereum’un yıllık arzının 2 milyon ETH’ye düşebileceğini ileri sürdü. Bu oran halving sonrası Bitcoin enflasyon oranlarından bile düşük.

koinmedya_brave

Analist Eric Corner daha iddialı bir öngörüde bulunuyor. Corner’a göre Ethereum 2.0 ile Ethereum arzının negatif oranlara düşme ihtimali var. Corner’ın iddiasının özeti şu: Eğer Ethereum staking oranlarında ciddi bir artış yaşanır ve buna ilave olarak yakılan Ethereum’ları da (Ethereum fee burn) ekleyecek olursak Ethereum’da negatif enflasyon kaçınılmaz olur.

Lütfen Bkz: Ethereum 2.0 nedir? Ethereum 2.0 ETH fiyatlarını etkileyecek mi? Ethereum 2 hakkında bilmediklerimiz

Aşağıdaki tweet’te Eric Corner’ın Ethereum enflasyon hesaplamasını görüyoruz.

koinmedya_brave

“Geçtiğimiz hafta verilerine göre Ethereum ağında günlük 1900 ETH, işletim ücretlerinden üretildi. Bu yıllık bazda 700 bin ETH eder. PoS sisteminde 10 milyon stake edilecek ve ağ 575 bin yeni Ethereum üretecek. ETH 2’deki fee burn (yakılan Ethereum’lar) de dikkate alındığında yıllık negatif arz oranları ile karşılaşıyoruz.”

David Hoffman bu hesaplamaya her ne kadar katılmasa da Ethereum 2.0 ile Ethereum arzında ciddi bir daralmanın yaşanması beklenebilir. Belki de halving etkisi ile daralan Bitcoin arzından daha fazla daralma Ethereum’da yaşanacak.

Kaynak