BTC : 84450 ₺ ETH : 2848 ₺ XRP : 2.066 ₺ LTC : 400 ₺ USDT : 7.272 ₺ XLM : 0.7421 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Muhtemelen zıt yönde hareket edecek 2 büyük altcoin

Muhtemelen zıt yönde hareket edecek 2 büyük altcoin

Muhtemelen zıt yönde hareket edecek 2 büyük altcoin
0
huobi_koinmedya

Muhtemelen önümüzdeki dönemde farklı yönde hareket edecek iki kripto para EOS ve Stellar. İki büyük altcoinden birisinde düzeltme devam ederken diğeri büyük olasılıkla yönünü yukarıya çevirecek.


Negatif korelasyon sergileyecek 2 büyük altcoin

Altcoinlerde ayrışma yaşanmaya başladı. Bazı altcoinler yönünü yukarı doğru çevirirken bazılarında da düzeltme devam edebilir. Valdrin Tahiri’ye göre önümüzdeki dönemde EOS ve Stellar farklı yönde hareket edecek.

EOS, 2020 yılı içerisinde rekorunu 13 Şubat’ta 5.40 dolara çıkara gördü. Mart ayındaki krizin etkisi ile 1.80 doların altına geriledi. Krizin ardından Nisan ayının son günlerinde 3 doları gören EOS, tekrardan 2 dolar bandını ziyaret etti. EOS, yazının kaleme alındığı saatte 2.36 dolardan işlem görüyor.

EOS, Haziran ayının ilk günlerinden beri dolar karşısında değer kaybediyor. EOS, 0.382 Fib değerine denk gelen 3 dolardan ret yedikten sonra mevcut alım baskısını kaybetti.

koinmedya_brave

2 büyük altcoinEOS, 100 ve 200 dönemlik hareketli ortalama seviyelerin altında hareket ediyor.

CoinMarketCap’te 14’üncü sırada işlem gören Stellar’ın yönü Tahiri’ye göre pozitif. Stellar, 4 Haziran’da 8 cent’in üzerine çıkarak 2020 yılı zirve değerini tekrardan test etti. Bu seviyede gelen direnç reddinin ardından Haziran ayının sonuna doğru 6 cent bandına kadar geriledi. 6 cent düzeyinde güçlü destek bulan XLM fiyatları, tekrardan yükseliş trendinde.

XLM yazının kaleme alındığı saatte 6.94 cent’ten işlem görüyor. Temmuz ayının ilk gününde bir ara 7 cent’in üstüne çıkan XLM, 7 cent sınırında hareket ediyor ve her an bu direnci kırabilir. Eğer bu direnci kırarsa önümüzdeki günlerde XLM boğaları, sırasıyla 7.5 ve 8 cent’i tekrardan test edecektir.

2 büyük altcoin28 Haziran’da 100 dönemli hareketli ortalama seviyesine kadar gerileyen XLM fiyatları bu seviyede oluşan destek hattından güç alarak tekrardan yükseliş trendine girdi. Stellar fiyatları EOS’un aksine 100 ve 200 dönemlik hareketli ortalama seviyelerinin üstünde işlem görüyor. Görünüm pozitif.

koinmedya_brave

Kaynak