BTC : 63159 ₺ ETH : 1597 ₺ XRP : 1.247 ₺ LTC : 289.9 ₺ USDT : 6.872 ₺ XLM : 0.4695 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Mt Gox rehabilitasyon tarihi yine ertelendi – İşte yeni tarih

Mt Gox rehabilitasyon tarihi yine ertelendi – İşte yeni tarih

Mt Gox rehabilitasyon tarihi yine ertelendi – İşte yeni tarih
0
huobi_koinmedya

Mt Gox rehabilitasyon süresi bir kere daha ertelendi. Erteleme gerekçelerini ve yeni açıklanan son tarihi merak ediyorsanız…


Mt Gox rehabilitasyon tarihi tekrar uzatıldı

Kripto borsası Mt. Gox’un iflas kayyımı Nobuaki Kobayashi, Tokyo Bölge Mahkemesi’nin 28 Ekim’e ertelenmiş olan son tarihinin tekrar ertelendiğini duyurdu.

Mahkeme mağdurlar için tazminat vadesini yeniden planlıyor. 28 Ekim tarihinde açıklanan belgelere göre yeni son tarih olarak 31 Mart 2020 günü belirlendi. Bu tür bir erteleme kararına ise kısmen veya tamamen reddedilen ve talep değerlendirme sürecinde belirsizliğini koruyan başvuruların neden olduğu ifade ediliyor. Ayrıca tazminat ödemeleri ile ilgili değişen metotlar nedeniyle tam bir plan formüle etmenin imkansız olacağı söyleniyor.

Bununla birlikte Nobuaki’nin borç verenler için ödeme planları ile ilgili daha fazla tavsiye almaya ihtiyaç duyduğu düşünülüyor.

koinmedya_brave

Elde edilen belgeler, kabul edilen birçok sayıdaki rehabilitasyon başvurularının kayyım Nobuaki Kobayashi tarafından tanınmadığı yönünde bilgiler içeriyor. Daha sonra aynı başvurular için yapılan temyiz başvurularından dolayı, başvurular son teslim tarihinden önce işleme konulamıyor.

Ayrıca önemli sayıdaki başvurunun hala daha belirsiz bir statüde olduğu ifade ediliyor.

Tokyo Bölge Mahkemesinde 1 Ekim’de yapılan oturumda sunulan rapora göre bir rehabilitasyon planı hazırlamak oldukça zor görünüyor.

Nobuaki Kobayashi Mağdurların Rehabilitasyon Fonları İçin Araştırma Yapıyor

Elde edilen bilgilere göre, Nobuaki Kobayashi, BTC-e kripto borsasının işletmecisi olan Alexander Vinnik ile ilgili devam eden soruşturmanın detaylarını ABD Adalet Bakanlığı’ndan talep edilmesini istiyor. Borsa kayyımına göre, Vinnik kayıp fonların aklanması ile ilişkili olabilir.

koinmedya_brave

Yaz aylarının başlarında, ödeme hizmetleri için gerekli olan belgeleri temin etmeden 100 milyon Dolar düzeyinde ödeme hizmeti sunduğu için Vinnik hakkında, ABD Adalet Bakanlığı tarafından bir mahkeme açılmıştı.

Ayrıca açıklanan belgelerde, Mt. Gox borsasının 30 Eylül tarihinde 140,000 BTC’nin üzerinde varlığa sahip olduğu ifade ediliyor.

Kobayashi sürekli olarak ek fonlar için araştırma yapıyor. Eğer onun çabaları sonuç verirse, Kobayashi kendi kontrolünde olan bir hesaba paraların yatırılmasını istiyor. 2019 yılı içerisinde Nobuyaki’nin ekibi kayıp fonları bulabilmek için 1.5 milyon Doların üzerinde bir harcama yaptı. Sonuç olarak 644 milyon Dolar değerinde bir varlığa ulaşmayı başardılar.

Sadece bir yıl içerisinde, Mt. Gox platformu dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri iken, iflas bayrağını çekti.

2014 yılının başlarında, borsa piyasa liderliğini kaybetti. 2017 yılının Eylül ayında ise birkaç web sitesi alacaklılarının avukatları tarafından bir dilekçe hazırlandı. Dilekçede Mt. Gox’un iflastan geri çekilerek sivil rehabilitasyon sürecinin başlatılması için talepte bulunuldu.

Kaynak

Etiketler: