BTC : 82259 ₺ ETH : 1.866 ₺ XRP : 46.07 ₺ LTC : 7.685 ₺ USDT : 354.2 ₺ XLM : 0.2422 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Milyarder CEO BTC halving hakkında konuştu: ‘BTC de kalıp riski alacağım’

Milyarder CEO BTC halving hakkında konuştu: ‘BTC de kalıp riski alacağım’

Milyarder CEO BTC halving hakkında konuştu: ‘BTC de kalıp riski alacağım’
0

Milyarder CEO BTC halving hakkında konuştu: ‘BTC de kalıp riski alacağım’. Eski Goldman Sachs ortaklarından Michael Novogratz, Bitcoin hakkında CNBC’ye çarpıcı demeçler verdi!


Milyarder CEO Michael Novogratz’ten BTC halving hakkında çarpıcı açıklamalar!

 

Wall Street’in eski kurtlarından olan Galaxy Digital CEO’su Michael Novogratz, 4 Mayıs’ta konuk olduğu CNBC’nin Closing Bell isimli programda Bitcoin ve altın gibi varlıkların yükseliş durumunu değerlendirdi.

Verdiği demeçlerde oldukça optimist olduğu göze çarpan Michael Novogratz, 12 Mayıs’ta gerçekleşmesi beklenen Bitcoin Halving etkinliğine güvendiğini dile getirdi.

koinmedya_brave

”Bitcoin’i seviyorum. Önümüzdeki salı günü Bitcoinin enflasyon oranını yarıya indirecek çok önemli bir etkinlik gerçekleşecek. Orada çok şeyler olacağını düşünüyorum.”

BTC halvingMilyarder yatırımcı konuşmasına, pandemi zamanlarında geleneksel stokların istikrarı hakkında şüpheler dile getirerek devam ederek bu süreçte Bitcoin de dahil olmak üzere sabit kıymetler üzerinde yükseliş eğilimi olacağını düşündüğünü dile getirdi.

”Sabit varlıkların hal oldukça boğa modunda olduğunu düşünüyorum. Dünya çapındaki merkez bankaları ve mali aracıların gütdükleri sınırsız para politikalarıyla, Bitcoin ve altın gibi sabit varlıkları daha önceden hiç olmadığı kadar iyi bir konuma getirmiş olabilirler. Çünkü her ne kadar sınırsız genişleme politikaları uygulanmaya başlanmış olsa da, oluşa pandemi yüzünden en iyi ekonomiler bile % 20-25 GSYİH bütçe açığı veriyor. Bence bu sabit varlıklar için bir itici güç olacak.

Eskiden Goldman Sachs gibi çok büyük finans kurumlarında çalışmış olsam da şu an bildiğiniz gibi Galaxy Digital’de kendi işimin patronuyum ve kendi sektörüm olan fon yöneticilerini yoğun bir şekilde gözlemliyorum. Gözlemlerime dayanarak size şunu söyleyebilirim ki, pek yok yeni hedge fonu yöneticisi bu süreçte Bitcoin’e yatırım yaptı ve yapmaya da devam ediyor.

Bitcoin’e olan güven her geçen gün artıyor. Bende güveniyorum ve her ne kadar riski olsa da bu riski alıp BTC halving sürecinde Bitcoin’de kalacağım.”

İlgili haber: Bitcoin Halving, BTC’yi PARANIN KRALI yapabilir mi?