BTC : 83321 ₺ ETH : 2837 ₺ XRP : 1.879 ₺ LTC : 357.4 ₺ USDT : 7.63 ₺ XLM : 0.5863 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. MicroStrategy CEO’su: “Yüklü miktarda Bitcoin alıyoruz”

MicroStrategy CEO’su: “Yüklü miktarda Bitcoin alıyoruz”

MicroStrategy CEO’su: “Yüklü miktarda Bitcoin alıyoruz”
0

“Yüklü miktarda Bitcoin alıyoruz.” MicroStrategy dün yaptığı açıklamada, elindeki BTC’lere ek olarak yeniden Bitcoin alacağını duyurmuştu. Şimdi ise şirketin CEO’su bu alımların başarıyla tamamlandığını bildirdi. Yeni ek alımlarla birlikte şirket olarak 425 milyon dolarlık BTC alımı yaptıklarını doğruluyor. Gelecekte de bu alımlara devam eder mi?


Yüklü miktarda Bitcoin alıyoruz

Halka açık ticari istihbarat şirketi MicroStrategy, bir gün önce yaptığı açıklamada, elindeki Bitcoin varlığını genişletebileceğini bildirmişti. Şimdi şirketin CEO’su bunu yaptıklarını doğruluyor.

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Salı günü sabah Twitter üzerinden bir bilgi paylaştı. Bu tweete göre şirket yeni BTC alımları yaptı. Daha önce bu yaz 21,454 BTC almıştı. Şimdi buna ilave olarak 16,796 BTC daha satın aldığını duyurdu.

Michael Saylor (@michael_saylor) tweetinde şöyle diyor: “MicroStrategy, 14 Eylül 2020’de ek 16,796 BTC alımını tamamladı ve bu alımların toplam değeri 175 milyon dolar ediyor. Şimdiye kadar toplam 38,250 Bitcoin alımı yaptık. Bunların toplam değeri de 425 milyon dolar, işlem ücretleri ve masraflar da dahil.”

koinmedya_brave

İlgili – Bitcoin 11.000 doları aşmaya hazırlanıyor

MicroStrategy, 14 Eylül’de ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na bir başvuruda bulunmuştu. Bu başvuruda Bitcoin’in şirket için “piyasa koşullarına ve gelecekteki potansiyel hisse geri alım faaliyeti de dahil olmak üzere işletmenin Nakit Varlıklar için beklenen ihtiyaçlarına bağlı olarak, sürekli olarak birincil hazine rezerv varlığı” görevi gördüğünü bildirmişti.

Şirket daha önce Bitcoin alımlarını yüksek enflasyona karşı koruma olarak yaptığını açıklamıştı.

İlgili – Makro ekonomik göstergeler Bitcoin ve altın fiyatı için ne söylüyor?

Öyle görünüyor ki kurumsal yatırımcıların BTC ilgisi artık giderek artıyor. Ayrıca artık hisse senetleri piyasasındaki dalgalanma ve enflasyona karşı koruma olarak da BTC alımları yapıyor.

Bu durumda MicroStrategy de gelecekte Bitcoin alımlarına devam edebilir. Hatta yüksek bir olasılığa sahip.

Kaynak

Etiketler: