BTC : 83394 ₺ ETH : 2883 ₺ XRP : 1.896 ₺ LTC : 366.1 ₺ USDT : 7.611 ₺ XLM : 0.5891 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Microsoft Azure blockchain ödül programı Enjin coin’e yaradı

Microsoft Azure blockchain ödül programı Enjin coin’e yaradı

Microsoft Azure blockchain ödül programı Enjin coin’e yaradı
0

Microsoft blockchain tabanlı oyunlara yakın ilgi gösteriyor. Microsoft blockchain yatırımı sayesinde Enjin coin son iki günde yaklaşık yüzde 100 prim yaptı.


Enjin coin Microsoft etkisi ile iki kat değerlendi

Microsoft blockchain tabanlı oyun platformu Enjin ile beraber çalışmaya başladı. Microsoft, Azure Hero olarak bilinen dijital koleksiyon üretmeye karar verdi. Ethereum blockchain ile uyumlu üretilen bu dijital koleksiyonların parasal bir değeri var.

Microsoft’un tanıttığı farklı rozetler sınırlı sayıda üretilecek ve katılımcılar tarafından kazanabilecek. Bir public blockchain ağına sahip olan Azure blockchain’ine bağımsız geliştiriciler de destekte bulunabiliyor. Geliştiricilerinin blockchain ağına katkıları ise Enjin coin ile ödüllendirilecek.

Lütfen Bkz: İnşaat sektöründe blockchain teknolojisi kullanılabilir mi?

koinmedya_brave

Geliştiriciler kendi performanslarına göre sınırlı sayıda belirlenmiş rozetlere sahip olacak. Her bir rozet bir nevi lisans özelliği taşıyor. Örneğin inclusive leader (kapsayıcı lider) lisansı 100 adet ile sınırlı ve mentor rozetleri ise 800 adet ile sınırlı.

Microsoft, Azure’den başka blockchain tabanlı oyunlarla da yeni teknoloji geliştirmeye devam ediyor.

Geliştiricilerin elde edeceği ödüller ise Enjin coin (ENJ) üzerinden ödenecek. Microsoft’un Enjin ile ortak çalışacağı haberinin ardından Enjin coin değerinde ciddi artışlar yaşanıyor. Son iki gün içerisinde Enjin coin’de yaklaşık %100’lük bir değerlenme söz konusu. Aşağıdaki grafikte son 7 gün içerisinde ENJ fiyatlarındaki değişimi görüyoruz. ENJ, iki gün öncesine kadar 5 cent’ten işlem görüyorken yazının kaleme alındığı saatte ise 10 cent’ten işlem görüyor.

Microsoft Azure blockchain Microsoft Azure blockchain ödül programı Enjin coin'e yaradı

Enjin coin, CoinMarketCap sıralamasında 59’uncu sırada ve 78 milyon dolarlık piyasa değerine sahip.

Lütfen Bkz: Blockchain Batı Avrupa’nın tedarik zinciri maliyetlerini Belçika GSYİH kadar düşürebilir

Kaynak

Etiketler: