BTC : 84138 ₺ ETH : 2930 ₺ XRP : 1.911 ₺ LTC : 369.1 ₺ USDT : 7.619 ₺ XLM : 0.6025 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. MetaMask Google Play’de yeniden yayında

MetaMask Google Play’de yeniden yayında

MetaMask Google Play’de yeniden yayında
0

MetaMask Google Play’de yeniden yayında. Google uygulamayı yasaklama kararından geri adım attı. Yasağa gerekçe olarak ise kripto madenciliği karşıtı kurallar gösterilmişti. MetaMask ise  madencilik hizmeti sunmuyor. 


MetaMask Google Play’de yeniden yayında

Google, geçen hafta MetaMask’i Android uygulamaları platformundan kaldırmıştı. Teknoloji devi bu kararından geri adım atarken, MetaMask yeniden Google Play’de yayınlanmaya başlandı.

MetaMask bu haberi Pazar günü duyurdu. Açıklamada, Google’ın “dikkatli değerlendirme” sonucu bu kararı aldığı belirtiliyor.

Google, geçen hafta MetaMask uygulamasını, android uygulamalarının yayınlandığı platform olan Play’den kaldırmıştı. Buna gerekçe olarak ise Android storeda kripto para madenciliği yapan uygulamalara yönelik yasak gösterilmişti. MetaMask madencilik hizmetleri sunmuyor. Bu uygulama bir tarayıcı uzantısı ve kullanıcılara Ethereum merkezsiz uygulamalarını (dapps) çalıştırmaya yardımcı oluyor.

koinmedya_brave

Olay nasıl gelişmişti – Google Play Store MetaMask uygulamasını askıya aldı

MetaMask, Google’ın uygulamayı yasaklaması üzerine itiraz başvurusu yapmıştı. Ancak o zaman Google bu başvuruyu geri çevirmişti. Şimdi ise MetaMask yeniden platforma yüklendi. MetaMask bu deneyimin uygulamayı “daha güçlü” kıldığını duyurdu.

MetaMask’in yaklaşık olarak 264,000 aylık aktif kullanıcısı var. Geçmişte uygulamayı taklit ederek kripto kullanıcılarının kimlik bilgilerini çalma girişimleri yaşanmıştı.

Google ve Youtube’un kripto tavrı

Bu arada geçtiğimiz günlerde video paylaşım platformu Youtube da kripto ile ilgili içerikleri kaldırmış ve kullanıcıların hesaplarını silmişti. Kripto topluluğu buna tepki gösterirken, alternatif ve merkezsiz video paylaşım platformları arayışlarına başlamıştı.

İlgili – Apple Coinbase uygulamasını kaldırabilir

Google’ın da MetaMask’ı yasaklaması, bazılarını büyük teknoloji şirketlerinin kriptolara karşı tavır almaya başladığı yönünde yorumlarına yol açmıştı. Hatta bu yasağın daha başka uygulamalara kadar uzanabileceği bile ifade edilmişti.

Youtube, silinen içerik ve kullanıcıların bir hatadan kaynaklandığını açıklayarak bu hesap ve içerikleri geri yüklemeye başladı. Şimdi de Google bu kararından vazgeçti. Tabii şimdilik diyebiliriz.

Kaynak

Etiketler: