BTC : 79329 ₺ ETH : 1.724 ₺ XRP : 43.28 ₺ LTC : 7.71 ₺ USDT : 324.4 ₺ XLM : 0.2243 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Merkezsiz finansın sessiz kahramanı hangisi?

Merkezsiz finansın sessiz kahramanı hangisi?

Merkezsiz finansın sessiz kahramanı hangisi?
0

Merkezsiz finansın sessiz kahramanı hangisi? Weiss Ratings bu DeFi kripto paranın fiyatının yıl sonuna kadar üç kat artabileceğini düşünüyor. Niye bu kadar boğa olduğu ile ilgili ise iç sebep sıralıyor resmi raporunda.


Merkezsiz finansın sessiz kahramanı Synthetix (SNX)

Synthetix (SNX), merkezsiz finans (DeFi) piyasasının en sıcak kripto para birimlerinden biri. Bu kripto para son birkaç aydır büyük kazançlar sağlarken, birkaç gün önce de en yüksek değere ulaştı. Şimdi Weiss Ratings de SNX’in geleceği konusunda boğa olduğunu açıklıyor. Ayrıca neden bu kripto konusunda “long” olduklarını da belirtiyorlar.

Bağımsız ve iyi bilinen derecelendirme kuruluşu Weiss Ratings, Synthetix’in (SNX) geleceği konusunda neden boğa oldukları ile ilgili bir rapor yayımladı. Çünkü bu kuruluşa göre SNX’in birçok kullanım alanı var.

Raporun yazarları Juan Villaverde ve Bruce Ng, merkezsiz finansın çılgın bir şekilde büyüdüğünü bildiriyor. Gerçekten de DeFi alanı, birden fazla hizmet sağlıyor. Bunlar arasında teminat yatırarak ödünç alma, kripto işlemler ve sair var.

koinmedya_brave

İlgili – Merkezsiz Finans DeFi neden önemli?

DeFi sektöründe insanlar varlıklarını daha düşük ücret ve daha hızlı işlem süresinde alıp satabilirken, Synthetix de genişledi. Geleneksel merkezi platformlarda aracılar var bundan dolayı da işlem ücretleri daha yüksek olabiliyor.

Synthetix ise bu işi kullanıcılar için daha kolay yapıyor. Traderler daha önce hiç tanımadıkları insanlarla kripto değiş tokuşu işini, üçüncü bir tarafın güveni olmadan merkezsiz bir şekilde gerçekleştirebiliyorlar. Buradaki her şey ise blockchain teknolojisi sayesinde gerçek olabiliyor.

Weiss Rating ise Synthetix konusunda boğa olmak için üç sebep olduğunu belirtiyor. Birincisi hızlı büyüme ile ilgili. Synthetix geleneksel merkezi şirketler ve finans kuruluşları ile kıyasla daha iyi, hızlı ve ucuz hizmetler sunuyor. Sonuçta kripto para da coin başına 7.20 dolara ve piyasa değeri de 585 dolara kadar yükseldi.

İlgili – Tron JustSwap’la DeFi dünyasına el atıyor

Bir diğer sebep staking ödüllerinin daha fazla kullanıcı çekmesi ile ilgili. Platformdaki işlemlerin yüzde 0.3’ü ağın sUSD ücret havuzuna gidiyor. Bu fonlar ise daha sonra SNX coin sahipleri arasında stake paylarına göre dağıtılıyor. Bu da kripto paranın yükselişine yardım ediyor.

Son olarak ise vadeliler ve kaldıraçlı işlemler de traderler için faydalı bir piyasa oluşturuyor.

Weiss Ratings yıl sonuna kadar SNX fiyatının üçe katlanabileceğini düşünüyor. Bu tahmin ise çok temkinli bir tahmin olarak kuruluşun resmi raporunda yer alıyor.

Kaynak

Etiketler: