BTC : 62990 ₺ ETH : 1610 ₺ XRP : 1.325 ₺ LTC : 290.3 ₺ USDT : 6.897 ₺ XLM : 0.6665 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Merkezsiz Bitcoin borsası Bancor da ABD’li yatırımcıları kapı dışarı ediyor

Merkezsiz Bitcoin borsası Bancor da ABD’li yatırımcıları kapı dışarı ediyor

Merkezsiz Bitcoin borsası Bancor da ABD’li yatırımcıları kapı dışarı ediyor
0
huobi_koinmedya

Merkezsiz Bitcoin borsası Bancor ABD’deki yetersiz düzenlemeler yüzünden bu ülke vatandaşlarına kısıtlama getireceğini duyurdu. Borsalar birer birer ABD’ye sırtını dönüyor. 


Merkezsiz Bitcoin Borsası Bancor Kapılarını ABD’ye Kapatıyor

ABD yasal sistemindeki belirsizlikler yatırımcıları zora sokmaya başladı. Kripto para borsaları birer birer ABD’li yatırımcıların karşısına engel koyuyor. Merkezsiz kripto borsalarından Bancor ABD tabanlı istemcilerden gelen işlem taleplerini yürürlüğe koymayacaklarını duyurdu.

Dün gelen resmi açıklamada, ABD’nin bu konulardaki belirsiz tutumu ve yasal yükümlülüklerini yerine getirmemesi firmayı böyle bir adım atmaya ittiğini belirtiyor.

koinmedya_brave

“ABD vatandaşları, ülkedeki görevliler veya ABD IP’lerinden gelen kullanıcılar artık Bancor’un web uygulamasını (https://www.bancor.network), kripto alım satımı için kullanamayacaklar. Bu karar, artan düzenleyici belirsizliklerin ışığında verildi; şu anda, bunun ekosistemimizin tüm üyeleri için en makul karar olduğuna inanıyoruz.”

Firma böylesi bir adımı hem kendi açılarından hem de muhatap ülke açısından olumlu bulduğunu belirtti. Şöyle ki; kendi açılarından olası riskleri minimize etmiş oldular. ABD cenahından platformlarına açılabilecek yetki aşımı ve usulsüz finansal işlem suçlamalarını bertaraf etmiş olacaklar. ABD tarafı ise borsaların artan baskıları sonucu kendilerine bir yol çizmek zorunda kalacaklar. Böylece yetki karmaşası ve yasal zorunluluklar hakkındaki belirsizlikler ortadan kalkmış olacak.

İşin garibi ABD vatandaşı olup ülke dışında yaşayanlar da bu engellemenin kurbanı olacaklar. Zira şahsın ne zaman ülke içinde ne zaman da dışında olduğu takip edilemeyeceğinden bu risk toptan devre dışı bırakılacak. Aşağıdaki metin duyuru metninden:

“Bancor Likidite Ağı, blok zinciri ve gözetim dışı bir sistem üzerinde akıllı sözleşmelerin bir koleksiyonu olduğundan, kullanıcıların blok zincirine erişmelerini kısıtlayamıyoruz. Bu engellenemez. Müşterilermize, blockchain faaliyetine izin veren bir arayüz hizmeti veriyoruz. Bancor.network web sitesine erişen kullanıcılara engelleneceğini açıklığa kavuşturmak istiyoruz.”

ABD yasalarındaki belirsizlik kimi borsaları insiyatif almaya zorluyor. Günlük işlem hacmi skalasında en yukarılarda yer alan popüler kripto borsası Binance geçen gün yaptığı duyuru ile ABD’li yatırımcıların işlem açmasına 90 gün süreyle kısıtlama getireceğini duyurdu.

İlgili: Eylül’den itibaren ABD’liler çoğu altcoine yatırım yapamayacak

koinmedya_brave

Kaynak