BTC : 64241 ₺ ETH : 1601 ₺ XRP : 1.377 ₺ LTC : 317.1 ₺ USDT : 6.799 ₺ XLM : 0.483 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Altcoin Merkez bankaları Ripple ve Ethereum desteği ile kripto para çıkarabilir mi?

Merkez bankaları Ripple ve Ethereum desteği ile kripto para çıkarabilir mi?

Merkez bankaları Ripple ve Ethereum desteği ile kripto para çıkarabilir mi?
0
huobi_koinmedya

Merkez Bankaları ulusal kripto para çalışmalarını salgına rağmen sürdürüyor. Bu süreçte Merkez bankaları Ripple ve Ethereum ‘dan destek alabilir mi?


Merkez bankaları Ripple ve Ethereum ‘dan destek alabilir

Merkez Bankaları ulusal kripto para çalışmalarını Korona Salgınına rağmen devam ettiriyor. En son Çin Merkez Bankası, teknik çalışmalarda sona geldiğini ve merkez bankası dijital para birimi için hukuki çalışmalara başladığını duyurdu. Fransa Merkez Bankası ise ulusal kripto para için ihale sürecini başlattı.

Lütfen Bkz: Fransa Merkez Bankası dijital parası için süreci başlattı

Blockchain şirketleri, ulusal kripto para konusunda Fransa Merkez Bankası tarafından açılan ihaleye 15 Mayıs tarihine kadar başvurabilecek. İhale şartlarında Fransa Merkez Bankası, tokenizasyon sürecine de vurguda bulunuyor.

koinmedya_brave

Daily Hodl’un haberine göre The Banque de France, Ethereum ve Ripple’ın altyapısını inceliyor. Merkez bankaları kendi dijital para birimlerini çıkarırken Ethereum ve XRP blockchain’inden destek alabilir.

ConsenSys blockchain şirketi, Dünya Ekonomi Forumu için hazırladığı raporda merkez bankalarına dijital para birimleri için destek verebileceğini belirtti. CosenSys blockchain şirketi ile Ethereum arasında ise dolaylı bir ortaklık söz konusu. ConsenSys, bazı projelerinde Ethereum blockchain’inden destek alıyor.

Ripple da Ethereum gibi farklı finansal kuruluşlara tokenizasyon desteği sağlayacağını Şubat ayında kamuoyu ile paylaştı.

Lütfen Bkz: Ripple ağı Ethereum gibi yeni coinlere ev sahipliği yapabilir

koinmedya_brave

Kısaca yeni dönemde kripto para şirketleri ile kamu kuruluşları arasında bir yakınlaşma başlayabilir. Kripto para şirketleri, uzun yıllardır sahip oldukları tecrübelerini Merkez Bankalarına rahatlıkla aktarabilir.

Kaynak

Etiketler: