BTC : 67.18 ₺ ETH : 2.226E-5 ₺ XRP : 32.44 ₺ LTC : 0.071 ₺ USDT : 4.176 ₺ XLM : 16.15 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Max Keiser’e göre Bitcoin’i 15 bin dolara taşıyacak tek bir adam var

Max Keiser’e göre Bitcoin’i 15 bin dolara taşıyacak tek bir adam var

Max Keiser’e göre Bitcoin’i 15 bin dolara taşıyacak tek bir adam var
0

Bitcoin’i 15 bin dolara taşıyacak adım ABD Başkanı Donald Trump’un ülkede sıkıyönetim ilan etmesi olacak. Bu yönde bir yorum Max Keiser’den geldi.


Bitcoin’i 15 bin dolara taşıyacak tek bir adam var

Bitcoin kısa süre önce 10,000 doların üzerine hızlı bir çıkış yaptı ve ardından da aynı hızla çöküş yaşadı. Bu yükseliş ve düşüşe rağmen uzmanlar BTC fiyatında daha fazla yükseliş bekliyor. Onlara göre ABD’de devam eden protestolar kripto paranın fiyatını daha fazla yükseltme potansiyeline sahip. Böyle düşünenler de biri de Max Keiser.

Pazartesi günü Bitcoin fiyatı 10,429 dolara kadar yükseldi. Ardından ise kademeli bir geri çekilme yaşadı. Tabii her yükseliş sonrası sağlıklı olan bir düzeltme aşaması geliyor. BTC de 10,200 doların altına çekildi.

Ancak hemen ardından BTC fiyatı büyük bir çöküş yaşadı ve 9,100 dolara kadar düştü. Aşağıdaki grafikte BTC’de biri yeşil ve sonra da kırmızı iki büyük mum çubuğu görülebilir. Şu an dip seviyesinden sonra Bitcoin’in yine hızlı bir şekilde 9,500 doların üzerine toparlandığını görüyoruz.

koinmedya_brave

İlgili – Güncel Bitcoin (BTC) Teknik Analizi: BTC dolar paritesi ve canlı fiyat grafiği

Bitcoin’i 15 bin dolara taşıyacak adım ABD Başkanı Donald Trump’un ülkede sıkıyönetim ilan etmesi olacak. Bu yönde bir yorum Max Keiser’den geldi.

Birçok yorumcu son yükselişin sebebinin halving etkisi olduğunu söyleyecek. Ancak bazıları da ABD’de son yaşanan gelişmelerin burada daha fazla etkili olduğunu düşünüyor. ABD’de siyahi George Floyd’un bir polis tarafından göz göre göre öldürülmesi, ateşi giderek yayılan bir protesto dalgasına dönüştü.

ABD’nin corona virüs ile ekonomik olarak mücadele etmesi ve şimdi de ülkenin önemli şehirlerine yayılan protestolar Bitcoin’i güvenli liman varlık olarak daha fazla ön plana çıkarıyor. Ayrıca bu kripto para bir çıkış yolu olarak da görülebilir.

İlgili – Analiz: Bitcoin Ethereum’un desteğiyle 10.000 doları geçebilir

Max Keiser’den 15,000 dolar Bitcoin fiyatı tahmini

Bitcoin Capital & Heisenberg Capital kurucusu Max Keiser, BTC fiyatının 15,000 dolara çıkacağını düşünüyor. Ona göre ABD Başkanı Donald Trump ülkede sıkıyönetim ilan etmesi ile BTC söz konusu seviyeye doğru yükselecek.

Max Keiser, “Amerika için tek çıkış yolu Bitcoin” diye de yorumunu dile getirdi.

Kaynak

Etiketler: