BTC : 82225 ₺ ETH : 1.865 ₺ XRP : 46.3 ₺ LTC : 7.67 ₺ USDT : 356.6 ₺ XLM : 0.2431 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Matic hedef yükseltti: Duyurulan yeni program yatırımcıları heyecanlandıracak

Matic hedef yükseltti: Duyurulan yeni program yatırımcıları heyecanlandıracak

Matic hedef yükseltti: Duyurulan yeni program yatırımcıları heyecanlandıracak
0

Ethereum tabanlı tokenlardan Matic hedef yükseltti ve staking edilen Matic miktarını %80’lere kadar arttırmayı planlıyor. Geştiğimiz Kasım ayındaki gibi Matic token bir sıçrama yapabilir mi?


Staking konusunda Matic hedef yükseltti

Blockchain’lere ikinci katman ölçeklendirme çözümü getirmeyi hedefleyen Matic, CoinMarketCap’ta alt sıralarda işlem görüyor. Matic, staking konusunda gaza bastı ve uzun vadede tokenlarının %80’ini kilitleyecek bir program hazırlığında.

Matic, Ethereum blockchain’inde işlem gören Dapps’leri geliştirmek ve daha hızlı hale getirmek için blockchain tabanlı çözüm öneriler geliştiriyor. Matic çevresindeki birçok gönüllü geliştirici, dApps (blockchain tabanlı uygulamalar) konusunda yoğun çalışma yürütüyor. Matic ağı saniyede 4,000 ila 10,000 arasındaki işlemi kaldırabileceğini iddia ediyor.

Matic teokanlarını stake eden yatırımcıları karşılığında yüksek oranda getiri elde edebiliyor. Sisteme staking için ilk başvuran yatırımcılar %120’lere kadar yıllık getiri oranı alabildiler. Diğer bir staking tokenı olan Tezos’ta bu oran %6-%7’lerde kaldı.

koinmedya_brave

Şu ana kadar tüm Matic tokenlarının %12’si kadarı yani 1.2 milyar adet Matic, stake edildi. Hedefler tutarsa bu oranın %80’e çıkarılması hedefleniyor.

Kasım-Aralık 2019 döneminde tam bir Matic token çıldınlığı yaşanmıştı. Bu dönemde 1 aydan kısa sürede token fiyatları 1.4 cent bandından 4 cent’e kadar çıktı. Matic Mart ayındaki krizin ardından 1 cent’in altına kadar geriledi. Aşağıdaki Matic fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

Matic hedef yükseltti Matic hedef yükseltti: Duyurulan yeni program yatırımcıları heyecanlandıracak

Matic yazının kaleme alındığı saatte 2 cent’ten işlem görüyor ve CoinMarketCap sıralamasında 85’inci sırada bulunuyor.

Kaynak